CZYM JEST ELS?

ELS (Elektroniczna Legitymacja Studencka) jest dokumentem identyfikacyjnym studenta.

Spełnia wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w prawie dokumentacji przebiegu studiów (Dz.U. 2018 poz. 1861). Jest wyposażona w interfejs stykowy i zbliżeniowy.

Prawo do jej posiadania mają studenci uczelni wyższych do dnia ukończenia studiów, zawieszenia w prawach studenta lub skreślenia z listy studentów. Ważność legitymacji potwierdza się co semestr przez aktualizację danych w układzie elektronicznym oraz umieszczenie w kolejno oznaczonych polach hologramu.

Na ELS-ie wydrukowane są dane osobowe jego właściciela: imię, nazwisko, PESEL, adres, nr albumu (indeksu). Te same dane zapisane są w sposób elektroniczny w pamięci legitymacji. Karta przechowuje też informację o dacie ważności ELS-a, którą wizualnie wyznaczają naklejane na odwrocie hologramy. Hologramy przydają się wszędzie tam, gdzie nie jest możliwe przeczytanie elektronicznych informacji zgromadzonych na karcie - na przykład podczas kontroli biletów w pociągu.

JAK JĄ ZDOBYĆ?

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze studiowaniem lub zostałeś właśnie przyjęty na studia drugiego stopnia otrzymasz ją już na początku roku akademickiego. W tym celu:

  1. Wybierz opcję ELS na swoim koncie Extranet kandydata.
  2. Wgraj i wykadruj zdjęcie. Opracowaliśmy dla Ciebie wskazówki jak to zrobić poprawnie.
  3. Dokonaj opłaty. Możesz to zrobić również poprzez system Extranet.

Opłata: 22 zł 

zgodna z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w prawie dokumentacji przebiegu studiów (Dz.U. 2018 poz. 1861)

 

JAK PRZYGOTOWAĆ ZDJĘCIE DO ELS?

 

Jeśli jesteś już naszym studentem i posiadasz starą legitymację – możesz ją wymienić na ELS w trakcie trwania roku akademickiego w Dziekanacie. Poinformujemy Cię o terminie wymiany.

CO POTRAFI ELS?

ELS-y mogą mieć dodatkowe zastosowania. Każdy wydany przez nas dokument posiada funkcję karty bibliotecznej. Można na niej zakodować bilet miejski oraz może być wykorzystywana jako karta płatnicza. Poza tymi wszystkimi dodatkami legitymacja ELS upoważnia Cię do zniżek w wielu sklepach, klubach i restauracjach, w komunikacji miejskiej oraz publicznej, a także w muzeach, kinach i teatrach.

KARTA BIBLIOTECZNA

Nowa legitymacja studencka posiada funkcję Karty Bibliotecznej AEH. Okazując ją pracownikowi Biblioteki uzyskujesz dostep do swojego konta oraz zbiorów Biblioteki AEH. 

BILET ZTM

Bilet na ELS można zakodować w dowolnym punkcie sieci kodowania biletów na Warszawskich Kartach Miejskich. Przy korzystaniu z biletów zakodowanych na ELS obowiązują analogiczne zasady jak w przypadku biletów kodowanych na spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej.

KARTA PŁATNICZA

Legitymacja studencka może posiadać również funkcję karty debetowej MasterCard ELS do Eurokonta Intro Banku Pekao S.A.

Funkcja płatnicza na Elektronicznej Legitymacji Studenckiej jest nieaktywna w chwili wydania legitymacji. Jeśli chcesz ją aktywować, to:

  1. Załóż Eurokonto Intro z kartą do rachunku i kartą MasterCard ELS.
  2. Aktywuj kartę MasterCard ELS – użyj PIN-u, płacąc za zakupy lub wypłacając gotówkę z bankomatu.

Jeżeli aktywujesz funkcję płatniczą na swojej legitymacji, na terytorium Polski będziesz mógł robić zakupy, płacić w Internecie oraz wypłacać gotówkę z bankomatów Banku Pekao S.A.

Jeśli masz już Eurokonto Intro – odwiedź najbliższy oddział Banku Pekao S.A., a nasi doradcy pomogą w dopełnieniu formalności.

Uwaga! Nasz Partner – Bank Pekao S.A.  nie posiada dostępu do danych posiadacza legitymacji studenckiej. Dopiero, gdy założysz konto w Banku Pekao S.A., Twoja legitymacja zostanie zakodowana do użytkowania jako karta płatnicza. Z funkcji karty płatniczej będą mogli skorzystać wyłącznie klienci Banku Pekao S.A.

Szczegółowe informacje dotyczące oferty Banku Pekao S.A. skierowanej do studentów Naszej Uczelni znajdują się w załączonym dokumencie. Informacji na ten temat udziela również doradca na stoisku Banku zlokalizowanym na parterze przy Auli Głównej. 

 

PARTNERZY