Do dyspozycji studentów oddane zostały laboratoria fizyczne, elektroniczne, psychofizjologiczne oraz laboratorium psychologii i neuropsychologii muzyki.

Każde z laboratoriów wyposażone jest w nowoczesny sprzęt oraz aparaturę badawczą. W Pracowni Psychofizjologicznej i Pracowni Psychologii i Neuropsychologii Muzyki prowadzone są doświadczenia z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury wysokiej klasy. Umożliwia ona badanie wywołanych przez bodźce wizualne i dźwiękowe (afektywne i neutralne) zmian w zapisach aktywności bioelektrycznej mózgu, reakcji skórno-galwanicznej, rytmu pracy serca, czasach reakcji czy w sile odpowiedzi ruchowej oraz badanie reakcji na bodźce akustyczne.

Podejmowane tematy badawcze to między innymi oddziaływanie bodźców podprogowych na reakcje ruchowe człowieka, możliwości uczenia się wykrywania bodźców podprogowych, strategiczna kontrola nad błędnymi wskazówkami widocznymi i maskowanymi, neuropsychologiczne podłoże percepcji rytmu i muzyki oraz tematy z zakresu synchronizacji senso-motorycznej i produkcji śpiewu umożliwiające poznawanie procesów związanych z rytmem i wytwarzaniem dźwięków.

 

Po wiecej informacji dotyczących Laboratoriów zapraszamy tutaj.