Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie najlepszą polską uczelnią niepubliczną w międzynarodowym rankingu „Webometrics”!

W międzynarodowym rankingu „Webometrics” opublikowanym  w styczniu 2013 roku WSFiZ zajęła pierwsze miejsce wśród wszystkich uczelni niepublicznych w Polsce, jednocześnie plasując się na wysokiej pozycji w skali Europy i świata.

Międzynarodowy Ranking Uczelni „Webometrics” przygotowuje CSIC (Consejo Superior de Investigaciones Cientificas) – czyli Najwyższa Rada Badań Naukowych w Madrycie. Eksperci rankingu badają dwie sfery akademickiej obecności w sieci internetowej: widoczność (visibility) oraz aktywność (activity). W zakresie widoczności analizowano wpływy (impact) domeny WSFiZ w Internecie. W sferze aktywności sprawdzono skalę naszej obecności (presence) oraz otwartości (openness) w sieci, a także wysoką jakość (excellence) naukową wprowadzoną do środowiska internetowego w postaci artykułów naukowych.

Warto zaznaczyć, że na 21.000 przebadanych uczelni, w skali Europy zajęliśmy 605. miejsce, co dało nam jednocześnie 1836. pozycję w świecie. Tym samym wyprzedziliśmy większość renomowanych uczelni krajowych oraz wiele uznanych ośrodków naukowych na świecie.