Z dumą informujemy, że Pan Michał Falkowski, absolwent Wydziału Zarządzania i Finansów naszej Uczelni, obronił pracę doktorską pt. „Wpływ działalności funduszy hedgingowych na ryzyko systemowe” i uchwałą Rady Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego został mu nadany stopień doktora nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse. Praca powstała pod kierunkiem naukowym prof. nadzw. dr. hab. Piotra Szczepankowskiego. Serdecznie gratulujemy!

Warto wspomnieć, że Pan Michał Falkowski jest nie tylko teoretykiem. Nasz absolwent od kilku lat pracuje w londyńskich bankach inwestycyjnych działających w skali globalnej, zdobywając doświadczenia nieocenione przy tworzeniu pracy naukowej. Krótką historię tego, w jaki sposób udało mu się osiągnąć sukces, przedstawia seria 3 pytań do.

 

W jakich okolicznościach zaraził się Pan pasją do analiz finansowych i świata finansów w ogóle?
Fascynacja światem finansów pojawiła się dość niespodziewanie. Pamiętam, że przed ostatecznym wyborem kierunku studiów byłem zachwycony informacjami, jakie można było usłyszeć w zagranicznych stacjach telewizyjnych, takich jak np. Bloomberg TV. Bardzo chciałem zrozumieć, o czym tak naprawdę mówią ci wszyscy ludzie, których słuchałem.

Z powodzeniem prowadzi Pan w Londynie własny biznes konsultingowy i zapewne nie narzeka na nadmiar wolnego czasu – skąd pomysł na doktorat?
Myśl o tym, żeby napisać pracę doktorską, pojawiła się w trakcie studiów i po części była to zasługa wykładowców, którzy prowadzili dla nas zajęcia. Miałem ogromną przyjemność pracować nad swoją pracą licencjacką pod nadzorem Pani Profesor Marii Sierpińskiej, która już wtedy, na wczesnym etapie nauki, starała się otworzyć oczy studentom i zachęcić do kontynuacji edukacji i prowadzenia badań naukowych.

O czym powinni pamiętać studenci, którzy w przyszłości chcą być nie tylko dobrymi teoretykami, ale przede wszystkim skutecznie działać na rynkach finansowych Polski i świata?
Jeśli miałbym przekazać jakiekolwiek rady studentom, to na pewno starałbym się zwrócić uwagę na bycie otwartym na nowe doświadczenia i stawianie sobie ambitnych celów. To prosta recepta, ale świat finansów stoi otworem przed każdym, kto nie boi się wyzwań i ciężkiej pracy.