Z dumą zawiadamiamy, że prodziekan Wydziału Prawa i Administracji, pan prof. dr hab. Stanisław Stadniczeńko w dniu 29 września 2017 został odznaczony medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Uroczystego wręczenia medalu dokonał Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. dr hab. Piotr Gliński podczas sesji inauguracyjnej konferencji naukowej „O ład moralny Rzeczypospolitej”. Wydarzenie odbyło się w dniach 29 września – 1 października na zamku w Kamieniu Śląskim pod patronatem organizacji Królewski Order Świętego Stanisława Biskupa Męczennika, EMC Global Foundation, Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide de Gasperi w Józefowie k. Warszawy. Honorowy patronat objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Obradom towarzyszyły wystawy – w zamkowych korytarzach zaprezentowano zbiór polskich szabel z XIX i XX wieku z kolekcji rotmistrza Krzysztofa Banasia oraz wspaniałą kolekcję polskiej biżuterii patriotycznej od XIV wieku. Natomiast na zamkowych błoniach odbywały się pokazy musztry bractwa kurkowego z Zabrza, które zaprezentowało także swój zbiór historycznego uzbrojenia i wyposażenia.