W dniu 15 marca 2016 roku w godz. 11.50 w sali nr 55 (parter) odbędzie się spotkanie z red. Bernardem Margueritte - francuskim korespondentem w Polsce.

O AUTORZE

Red. Bernard Margueritte to francuski dziennikarz i publicysta bardzo silnie związany z Polską. Prezes International Communications Forum, które zajmuje się problematyką mediów. Wielokrotnie gościł w Telewizji Polskiej oraz udzielał wywiadów w starcjach radiowych. Podczas spotkania opowie o swojej ksążce pt. "Bliżej Polski" i wyjaśni, co sprawiło, że zakochał się w naszym kraju i został tu na stałe.

 

O KSIĄŻCE

Potrzebą niniejszej publikacji pierwszej wagi jest odtworzenie jak najprawdziwszej wersji zdarzeń, których autor, dziennikarz, wieloletni korespondent „Le Monde”, Le Figaro”, „Quest-France”, był świadkiem, a niekiedy aktywnym uczestnikiem. To świadectwo jest niezbędne, ponieważ to, co dla autora jest żywym wspomnieniem wczorajszych wydarzeń, dla dzisiejszej młodzieży jest historią równie odległą jak Konstytucja 3 Maja czy odsiecz wiedeńska Sobieskiego. Autor zamierza przekazać swoje doświadczenia na podstawie swoich niemal codziennych artykułów, w których opisywał dzień po dniu ewolucję Polski i tej części świata. Istotnym elementem tej książki będą więc cytaty bądź przedruki tekstów pisanych w krytycznych momentach – częstokroćkomentowanych lub uzupełnianych przez autora czymś, czego nie mógł napisać w tamtym czasie.

 

 

 GALERIA ZDJĘĆ