Najbardziej znane w Polsce tradycje bożonarodzeniowe, dlaczego tak lubimy śpiewać kolędy, co to jest opłatek i skąd się wzięły wszystkie nieodłączne elementy polskiej i europejskiej tradycji związanej ze świętami Bożego Narodzenia? Te oraz inne tematy przedstawiliśmy naszym studentom podczas wyjątkowego spotkania pt. „Christmas time in Poland”.

Święta Bożego Narodzenia w Polsce i Europie to wyjątkowy czas, pełen radości i magii. Przygotowujemy tradycyjne dania, kupujemy prezenty, aby podczas wigilijnej kolacji spotkać się z naszymi rodzinami i cieszyć się ich obecnością.

Po raz kolejny Welcome Office zadbało o to, żeby nasi studenci, szczególnie zagraniczni, którzy spędzają okres świąteczno-noworoczny w Polsce poznali polskie i europejskie tradycje związane z obchodami świąt Bożego Narodzenia.

Podczas spotkania przedstawiliśmy tradycje bożonarodzeniowe,  poznaliśmy tradycyjne potrawy goszczące na stołach podczas świąt w Polsce i krajach europejskich, dowiedzieliśmy się jakie atrakcje oferuje stolica a okresie świąteczno-noworocznym, aby każdy kto spędza święta w naszym kraju poczuł magię świąt.