W świecie nauki postęp jest rzeczą naturalną i pożądaną. Dąży się do niego drobnymi krokami, ale wytrwale. Zmiana, którą już niebawem przejdzie Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie, jest efektem cierpliwego budowania pozycji uczelni przez wszystkie lata jej funkcjonowania. 30 września 2018 r. zaczynamy kolejny etap akademickiej przygody – już jako Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie.

Awans w hierarchii uczelnianej zawdzięczamy uprawnieniom do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinie prawo. Otrzymał je pod koniec zeszłego roku Wydział Prawa i Administracji, dołączając tym samym do Wydziału Psychologii, który takie uprawnienia uzyskał już wcześniej. Kompetencje obydwu tych jednostek umożliwiają osiągnięcie statusu akademii.

Nasza nowa nazwa jest nie tylko formalnym zaznaczeniem zwiększonego prestiżu. Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie ma lepiej oddawać charakter uczelni, która bez wątpienia ewoluowała. Zaczynała bowiem jako placówka o profilu ekonomicznym, a obecnie jest również silnym ośrodkiem nauczania m.in. psychologii i prawa. Dowodzą tego coraz mocniejsze pozycje, jakie WSFiZ zajmuje co roku w rankingach – mówi prof. dr hab. Maria Sierpińska, rektor uczelni. Najważniejsze z nich to zestawienia prowadzone przez Perspektywy oraz Rzeczpospolitą.

Nie tylko rankingi stanowią o sile naszej marki. Najlepszym jej potwierdzeniem jest zaufanie, jakim obdarzają uczelnię kandydaci nie tylko z Polski, ale również z wielu zakątków świata. Od samego początku istnienia propagowaliśmy otwartość i z entuzjazmem promowaliśmy wielokulturowość. Sukcesy zawodowe naszych absolwentów – także te międzynarodowe – utwierdzają nas w przekonaniu, że obraliśmy słuszną drogę.

Tym, którzy swoje dyplomy postanowili zdobywać w murach naszej uczelni, chcemy się odwdzięczyć, gwarantując jak najlepszą jakość nauczania. Oferujemy nie tylko studia polsko- i anglojęzyczne I i II stopnia, ale także programy z dofinansowaniem z Unii Europejskiej, studia podyplomowe oraz kursy językowe, które dają możliwość zdobycia m.in. certyfikatów Cambridge. Nie chcemy jednak poprzestać na tych działaniach. O kolejnych projektach będą mogły się przekonać przyszłe roczniki Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.

Wszystkim, którzy mieli udział w dotychczasowych sukcesach uczelni, serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że niebawem dołączą do nas kolejni pasjonaci, dzięki którym będziemy mogli dalej się rozwijać i zapewniać jak najlepszą jakość nauczania.