Zapisz sięOdwiedź nas Dopasuj studia do siebie
Odwiedź nas Dopasuj studia do siebie
 
Połącz się z tłumaczem języka migowegoPołącz się z tłumaczem języka migowego

Ogólne informacje:

Zapraszamy do udziału w badaniu naukowym finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki. W ramach tego projektu prowadzimy badanie dotyczące uczenia się nowego języka w dorosłości.

Badanie polega na wykonaniu komputerowych zadań językowych, podczas których będziecie się Państwo uczyć słownictwa i wyrażeń w języku włoskim. Dodatkowo, poprosimy Państwa o wykonanie kilku innych zadań (np. innych językowych, pamięciowych).

Zadania będą podpisane specjalnym kodem, a NIE Państwa danymi, dlatego będą w pełni anonimowe. Wyniki będę analizowane tylko przez naukowców realizujących projekt i NIE będą udostępniane nikomu innemu. Udział w badaniu jest dobrowolny. Informujemy, że w każdej chwili mogą Państwo cofnąć zgodę na udział w badaniu bez podania przyczyny.

Czas i miejsce:

Całe badanie składa się z trzech sesji, z których każda trwa około 1.5 – 2 godzin (w zależności od tempa rozwiązywania zadań). Spotkania będą się odbywać na terenie kampusu Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Sesje powinny się odbyć w ciągu tygodnia (tj. od poniedziałku do soboty).

Wynagrodzenie za udział:

Za udział w pełnym badaniu otrzymają Państwo wynagrodzenie w wysokości 175 zł brutto płatne po zakończeniu badania. Do wypłaty wynagrodzenia niezbędne jest zawarcie umowy zlecenia z Akademią Ekonomiczno-Humanistyczną w Warszawie.

UWAGA: Nie ma możliwości wypłaty wynagrodzenia dla osób, które są pracownikami etatowymi Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie (Regulamin NCN, p. 2, pkt 6).

Do badania zapraszamy osoby, które:

  1. mają 20-35 lat
  2. mają ukończone co najmniej wykształcenie średnie
  3. ich jedynym językiem ojczystym jest język polski
  4. nie uczyły się wcześniej języków romańskich: włoskiego, francuskiego, hiszpańskiego, czy portugalskiego
  5. nie mają zaburzeń językowych (np. dysleksji), zaburzeń neurologicznych i zaburzeń słuchu
  6. nie mają problemów ze wzrokiem, które uniemożliwiają czytanie tekstu z komputera nawet w okularach czy soczewkach kontaktowych
  7. nie są studentami 3, 4 lub 5 roku psychologii lub filologii lub absolwentami psychologii lub filologii

 

Jak zgłosić się do badania?

W celu zgłoszenia się do badania, prosimy o wypełnienie ankiety: https://forms.office.com/r/pmVFk4ukbZ

 

Na wszelkie Państwa wątpliwości i pytania udzielimy odpowiedzi drogą mailową. Ewentualne pytania prosimy kierować na adres kierownika projektu, dr Małgorzaty Foryś-Nogali: m.forys-nogala@vizja.pl.