Zajęcia:

Kosmetyki naturalne? Zrób to sam!

Kierunek:

Kosmetologia

O zajęciach:

Obecnie kosmetyki naturalne to bardzo popularne produkty, niestety taka popularność odbija się często na ich jakości. Producenci prześcigają się w chwytliwych hasłach marketingowych, mając na celu zapewnienie klientów, że używają produktów w pełni naturalnych. Prawda natomiast znajduje się w składzie podanym w nomenklaturze INCI, której konsumenci zwyczajnie nie znają. Nie wszystko, co naturalne jest dobre dla naszej skóry i nie wszystko, co syntetyczne jest szkodliwe. 

Jeżeli chcesz mieć pewność, że coś jest zrobione dobrze to, zrób to sam! Wiedza o tym, jak robić dobre kosmetyki naturalne, plus ogromny rynek surowców kosmetycznych otworzyły przed nami nieograniczone możliwości personalizowania kosmetyków. Coraz to większe zainteresowanie ziołami potęguje te możliwości o moc natury! 

Zapraszamy na wprowadzenie do świata dobrej kosmetyki naturalnej, podczas którego dowiecie się między innymi o podstawach świadomego recepturowania oraz zrobicie własnoręcznie, swój ziołowy balsam do ciała. Dowiecie się jak rozpoznawać kosmetyki, których sprzedaż została zalegalizowana a ich receptura przebadana i dopuszczona do obrotu, jest to niezwykle ważne pod kątem bezpieczeństwa użytkowania. 

limit miejsc – 10 osób w pracowni chemicznej AEH (bez limitu on-line)

Osoba prowadząca:

Ewa Rogala

Ewa Rogala, jest założycielką Manufaktury RogaloveFitokosmetyki i wykładowcą w Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych. Od lat pasjonuje się kosmetyką naturalną oraz zbieractwem i ekstrakcją roślin, które wykorzystuje w swoich recepturach. Prowadzi wykłady o tym, jak NIE robić kosmetyków naturalnych, przestrzegając przed szkodliwymi połączeniami surowców czy złym doborze składników w recepturach. 



Relacja z zajęć otwartych, w których poruszony został temat kosmetyków naturalnych, które możemy przygotować sami w domowym zapleczu.