Zapisz sięOdwiedź nasDopasuj studia do siebie
Odwiedź nasDopasuj studia do siebie
 
Połącz się z tłumaczem języka migowegoPołącz się z tłumaczem języka migowego

Prawo dla magistrów i licencjatów

Rodzaj:
jednolite magisterskie dla magistrów i licencjatów
Kierunek studiów:
Czas trwania:
3,5-4 lata (7-8 semestrów)
Tryb studiów:
niestacjonarny
Ten program jest również dostępny online
Uzyskany tytuł:
magister
Język studiów:
polski
https://vizja.pl/specjalizacja/prawo-dla-magistrow-i-licencjatow/|https://vizja.pl/en|prawo-dla-magistrow-i-licencjatow
polski
Wybierz profil dla siebie:

Dlaczego warto wybrać te studia?

Prawo dla magistrów i licencjatów to program jednolitych studiów magisterskich dla wszystkich tych, którzy już ukończyli studia wyższe na innym kierunku (na poziomie licencjata lub magistra) i chcą dodatkowo uzyskać tytuł magistra prawa w czasie krótszym niż standardowe 5 lat. Wszystkie przedmioty ogólnoakademickie, a także zajęcia lub kursy, które pokrywają się z ukończonym już kierunkiem studiów, będą automatycznie zaliczane (analiza przedmiotów z poprzednich studiów przeprowadzana jest indywidualnie), co pozwala skondensować harmonogram zajęć i zdobyć pełne wykształcenie prawnicze w ciągu 7-8* semestrów (3,5-4 lata). Student może również uzyskać zgodę na indywidualny tok studiów, by łatwiej pogodzić naukę z życiem zawodowym i prywatnym.

*Czas trwania studiów jest uzależniony od zakresu efektów uczenia się zbieżnych z programem poprzednich studiów.

Studia na kierunku prawo w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie pozwalają na zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych we wszystkich zawodach prawniczych, umożliwiając gruntowne przygotowanie do egzaminu na aplikacje. W programie – poza przedmiotami należącymi do tradycyjnego kanonu prawa – uwzględniliśmy dodatkowe zajęcia, przypisane do profili rozszerzających: prawo dla przedsiębiorców oraz prawo Green Deal. Profil prawo dla przedsiębiorców na studiach prawniczych w AEH został stworzony z myślą o wszystkich tych, którzy chcą prowadzić swoją własną działalność gospodarczą lub interesują się prawem korporacyjnym. Podczas zajęć dedykowanych temu profilowi zgłębisz wybrane zagadnienia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej – w tym m.in. prawa podatkowego, celnego, finansowego, restrukturyzacyjnego, upadłościowego czy obrotu nieruchomościami – i nauczysz się korzystać z tej wiedzy w toku prowadzenia biznesu w zawiłym środowisku normatywnym.

Dlaczego warto wybrać te studia?

Prawo dla magistrów i licencjatów to program jednolitych studiów magisterskich dla wszystkich tych, którzy już ukończyli studia wyższe na innym kierunku (na poziomie licencjata lub magistra) i chcą dodatkowo uzyskać tytuł magistra prawa w czasie krótszym niż standardowe 5 lat. Wszystkie przedmioty ogólnoakademickie, a także zajęcia lub kursy, które pokrywają się z ukończonym już kierunkiem studiów, będą automatycznie zaliczane (analiza przedmiotów z poprzednich studiów przeprowadzana jest indywidualnie), co pozwala skondensować harmonogram zajęć i zdobyć pełne wykształcenie prawnicze w ciągu 7-8* semestrów (3,5-4 lata). Student może również uzyskać zgodę na indywidualny tok studiów, by łatwiej pogodzić naukę z życiem zawodowym i prywatnym.

*Czas trwania studiów jest uzależniony od zakresu efektów uczenia się zbieżnych z programem poprzednich studiów.

Studia na kierunku prawo w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie pozwalają na zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych we wszystkich zawodach prawniczych, umożliwiając gruntowne przygotowanie do egzaminu na aplikacje. W programie – poza przedmiotami należącymi do tradycyjnego kanonu prawa – uwzględniliśmy dodatkowe zajęcia, przypisane do profili rozszerzających: prawo dla przedsiębiorców oraz prawo Green Deal. Profil Green Deal (pol. Zielony ład) na studiach prawniczych w AEH powstał z myślą o osobach, które chcą się skoncentrować na prawnych aspektach związanych z ekologiczną transformacją i polityką klimatyczną. W ramach zajęć dedykowanych temu profilowi skupisz się m.in. na interpretacji przepisów – ich zawiłości oraz niuansów – związanych z ochroną środowiska, poznasz zakres uwarunkowań prawnych gospodarki niskoemisyjnej opartej na OZE i zrównoważonym rozwoju, zgłębisz kwestie prawne związane ze wsparciem inwestycji proekologicznych w celu realizacji tzw. Europejskiego Zielonego Ładu i nauczysz się poruszać w gąszczu ustaw definiujących „zielone” procesy inwestycyjne w przedsiębiorstwach. Jako prawnik kształcony zgodnie z nową koncepcją Green Deal, będziesz dysponować wiedzą szczególnie cenioną w dzisiejszym świecie nowoczesnego i świadomego podejścia do biznesu.

Co nas wyróżnia?

  • 4. miejsce w rankingu Wydziałów Prawa (Rzeczpospolita 2024)
  • 8. miejsce wśród uczelni niepublicznych w rankingu Perspektywy 2024
  • 81. miejsce wśród uczelni w Europie Wschodniej (QS World University Rankings 2023)

Co nas wyróżnia?

  • 4. miejsce w rankingu Wydziałów Prawa (Rzeczpospolita 2024)
  • 8. miejsce wśród uczelni niepublicznych w rankingu Perspektywy 2024
  • 81. miejsce wśród uczelni w Europie Wschodniej (QS World University Rankings 2023)

Prawo dla przedsiębiorców – co możesz robić po tych studiach?

prawo studia Warszawa

Ukończenie studiów prawniczych w AEH otworzy przed Tobą wiele możliwości rozwoju kariery. Możesz wybrać drogę dalszej specjalizacji zawodowej w ramach wybranej aplikacji prawniczej – adwokackiej, radcowskiej, sędziowskiej, notarialnej, prokuratorskiej czy komorniczej. Jako absolwent prawa na profilu prawo dla przedsiębiorców wykorzystasz swoją wiedzę w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej, świadomie poruszając się w gąszczu przepisów, podnosząc efektywność firmy, definiując możliwe do osiągnięcia cele oraz skutecznie zabezpieczając ich realizację. Z powodzeniem sprostasz też wyzwaniom stawianym specjalistom z zakresu prawa w korporacjach, organach samorządu terytorialnego czy strukturach administracji państwa. Jako ekspert z zakresu prawa gospodarczego, możesz zająć się również wieloaspektowym doradztwem dla przedsiębiorców.

Prawo Green Deal – co możesz robić po tych studiach?

Prawo green deal

Jako absolwent studiów prawniczych na profilu Green Deal znajdziesz zatrudnienie m.in. w kancelariach prawnych oraz firmach działających w sektorze ochrony środowiska i nowoczesnych technologii. Możesz też rozwijać karierę w wydziałach prawnych organów administracji państwowej, komórkach urzędów samorządu terytorialnego czy agencjach państwowych. Będziesz przygotowany do obsługi prawnej przedsiębiorstw sektora energetycznego, transportowego, ochrony środowiska czy budowlanego. Możesz też oczywiście kontynuować kształcenie w wybranym zawodzie prawniczym, wybierając aplikację – adwokacką, radcowską, sędziowską, notarialną, komorniczą czy prokuratorską.

Ten program jest dla Ciebie, jeśli:

Posiadasz dyplom studiów licencjackich lub magisterskich w innej dyscyplinie, ale chcesz dodatkowo ukończyć studia prawnicze i rozwijać się zawodowo w tym kierunku.

Wiedza i wykształcenie prawnicze są Ci niezbędne, by efektywnie realizować zadania oraz cele zawodowe związane z pierwszym wyborem studiów.

Prowadzisz własną działalność gospodarczą i poszukujesz studiów, które umożliwią Ci odpowiedzialne i roztropne rozwijanie biznesu.

Ten program jest dla Ciebie, jeśli:

Masz już dyplom studiów na innym kierunku – licencjacki lub magisterski – ale chcesz dodatkowo zdobyć wykształcenie prawnicze i możliwość rozwoju zawodowego w tym obszarze.

Szukasz alternatywy dla podyplomowych studiów z obszaru prawa, bo zależy Ci na zyskaniu wszechstronnej, kompleksowej wiedzy prawniczej oraz tytułu magistra prawa.

Interesujesz się zieloną transformacją i widzisz w niej szansę na nowy, dochodowy biznes.

studia licencjackie i magisterskie

Program i struktura studiów

Jednolite studia magisterskie

trwają
3,5 roku (7 semestrów)
mają wartość
300 punktów ECTS
(European Credit Transfer and Accumulation System)
kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego
magistra

W programie studiów prawo dla magistrów i licencjatów, w trakcie 7 semestrów realizowane są treści, które standardowo rozłożone są na 10 semestrów studiów prawniczych jednolitych magisterskich, ponieważ część przedmiotów podstawowych została już zrealizowana w ramach poprzednio ukończonych studiów. Dzięki temu studenci koncentrują się głównie na przedmiotach stanowiących różnice programowe, jak przedmioty kierunkowe z prawa oraz zajęcia sprofilowane. Przedmioty właściwe dla profilu prawo dla przedsiębiorców mają na celu wzbogacenie wiedzy prawniczej o zagadnienia pozwalające na stworzenie i rozwój własnego biznesu lub też rozpoczęcie prawniczej kariery w korporacjach albo administracji.

PIERWSZY ROK STUDIÓW

Na pierwszym roku studiów przewidziano przedmioty wspólne dla obu profili rozszerzających (tj. prawo dla przedsiębiorców i prawo Green Deal). W ramach tego roku studenci rozpoczynają zajęcia poświęcone najważniejszym gałęziom prawa, jak m.in. prawo cywilne, administracyjne, karne, gospodarcze.

SEMESTR PIERWSZY
Nazwa przedmiotu Łączna
liczba ECTS
Forma zajęć Łączna liczba
godzin zajęć (ST/NST)
Język obcy 4 LEKT 24/16
Zajęcia sportowo-rekreacyjne 0 Ć 30/-
BHP 0 W 8/8
Umiejętności akademickie 1 W 15/8
Wstęp do nauki o państwie i prawie 5 W 30/24
Prawo międzynarodowe publiczne 7 W, Ć 54/32
Prawo cywilne I (część ogólna) 7 W, Ć 60/32
Prawo administracyjne I 7 W, Ć 54/32
Prawo karne I 7 W, Ć 54/32
Prawo rzymskie 3 W 30/16
Język obcy|4|LEKT|24/16
Zajęcia sportowo-rekreacyjne|0|Ć|30/-
BHP|0|W|8/8
Umiejętności akademickie|1|W|15/8
Wstęp do nauki o państwie i prawie|5|W|30/24
Prawo międzynarodowe publiczne|7|W, Ć|54/32
Prawo cywilne I (część ogólna)|7|W, Ć|60/32
Prawo administracyjne I|7|W, Ć|54/32
Prawo karne I|7|W, Ć|54/32
Prawo rzymskie|3|W|30/16
SEMESTR DRUGI
Nazwa przedmiotu Łączna
liczba ECTS
Forma zajęć Łączna liczba
godzin zajęć (ST/NST)
Język obcy 2 LEKT 24/16
Zajęcia sportowo-rekreacyjne 0 Ć 30/-
Metodologia badań w naukach społecznych 4 K 24/16
Wstęp do prawoznawstwa 5 W, Ć 60/40
Logika 4 K 30/16
Administracja publiczna 4 W 30/24
Podstawy prawa gospodarczego 3 W 30/24
Prawo cywilne II (część ogólna) 7 W, Ć 60/32
Prawo administracyjne II 7 W, Ć 54/32
Prawo karne II 7 W, Ć 60/32
Język obcy|2|LEKT|24/16
Zajęcia sportowo-rekreacyjne|0|Ć|30/-
Metodologia badań w naukach społecznych|4|K|24/16
Wstęp do prawoznawstwa|5|W, Ć|60/40
Logika|4|K|30/16
Administracja publiczna|4|W|30/24
Podstawy prawa gospodarczego|3|W|30/24
Prawo cywilne II (część ogólna)|7|W, Ć|60/32
Prawo administracyjne II|7|W, Ć|54/32
Prawo karne II|7|W, Ć|60/32

W – wykłady; Ć – ćwiczenia; LEKT – lektoraty; WAR – warsztaty; K – konwersatoria; LAB – laboratoria; PZ – praktyki

DRUGI ROK STUDIÓW

Na drugim roku studenci kontynuują realizację przedmiotów kierunkowych dla prawa. Począwszy od trzeciego semestru, zaczynają się też zajęcia właściwe dla profilu prawo dla przedsiębiorców. Od czwartego semestru studenci wybierają też jeden z przedmiotów: Klinika prawa lub Przygotowanie do aplikacji prawniczych.

SEMESTR TRZECI
Nazwa przedmiotu Łączna
liczba ECTS
Forma zajęć Łączna liczba
godzin zajęć (ST/NST)
Język obcy 2 LEKT 24/16
Wprowadzenie do filozofii 4 W 30/16
Podstawy ekonomii 5 W 30/24
Teoria organizacji i zarządzania 5 W 30/24
Prawo cywilne III (prawo rzeczowe i spadkowe) 7 W, Ć 54/32
Postępowanie administracyjne i sądowoadministracyjne I 7 W, Ć 54/32
Postępowanie cywilne I 7 W, Ć 54/32
Prawo Unii Europejskiej 3 K 30/24
Wprowadzenie do psychologii 5 W 30/24
Język obcy|2|LEKT|24/16
Wprowadzenie do filozofii|4|W|30/16
Podstawy ekonomii|5|W|30/24
Teoria organizacji i zarządzania|5|W|30/24
Prawo cywilne III (prawo rzeczowe i spadkowe)|7|W, Ć|54/32
Postępowanie administracyjne i sądowoadministracyjne I|7|W, Ć|54/32
Postępowanie cywilne I|7|W, Ć|54/32
Prawo Unii Europejskiej|3|K|30/24
Wprowadzenie do psychologii|5|W|30/24
SEMESTR CZWARTY
Nazwa przedmiotu Łączna
liczba ECTS
Forma zajęć Łączna liczba
godzin zajęć (ST/NST)
Język obcy 2 LEKT 24/16
Zarządzanie projektami 3 K 24/16
Prawo konstytucyjne i ustrój polityczny RP 5 W, Ć 60/40
Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych 4 W, Ć 54/32
Prawo cywilne IV (zobowiązania) 7 W, Ć 54/32
Postępowanie administracyjne i sądowoadministracyjne II 7 W, Ć 54/32
Postępowanie cywilne II 7 W, Ć 54/32
Postępowanie karne 5 W, Ć 54/32
Prawo ochrony zwierząt / Prawne aspekty umów w biznesie (DW) 3 K 30/16
Zajęcia do wyboru 10 W, WAR 54/40
System praw człowieka krajowy i międzynarodowy 3 W 30/16
Język obcy|2|LEKT|24/16
Zarządzanie projektami|3|K|24/16
Prawo konstytucyjne i ustrój polityczny RP|5|W, Ć|60/40
Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych|4|W, Ć|54/32
Prawo cywilne IV (zobowiązania)|7|W, Ć|54/32
Postępowanie administracyjne i sądowoadministracyjne II|7|W, Ć|54/32
Postępowanie cywilne II|7|W, Ć|54/32
Postępowanie karne|5|W, Ć|54/32
Prawo ochrony zwierząt / Prawne aspekty umów w biznesie (DW)|3|K|30/16
Zajęcia do wyboru|10|W, WAR|54/40
System praw człowieka krajowy i międzynarodowy|3|W|30/16

W – wykłady; Ć – ćwiczenia; LEKT – lektoraty; WAR – warsztaty; K – konwersatoria; LAB – laboratoria; PZ – praktyki

W ramach czwartego semestru studiów student ma możliwość wyboru jednego z dwóch zajęć do wyboru: Klinika prawa lub Przygotowanie do aplikacji prawniczych. O uruchomieniu realizacji danego przedmiotu decyduje liczba zapisanych studentów.

TRZECI ROK STUDIÓW

Na trzecim roku studiów program uwzględnia realizację kolejnych przedmiotów kierunkowych dla prawa oraz zajęcia właściwe dla profilu prawo dla przedsiębiorców. Począwszy od szóstego semestru, studenci rozpoczynają realizację praktyk zawodowych oraz seminarium dyplomowego, którego celem jest przygotowanie pracy magisterskiej.

SEMESTR PIĄTY
Nazwa przedmiotu Łączna
liczba ECTS
Forma zajęć Łączna liczba
godzin zajęć (ST/NST)
Język obcy 3 LEKT 24/16
Podstawy komunikacji społecznej 4 W 30/16
Wprowadzenie do psychologii 5 W 30/24
Prawo rodzinne i opiekuńcze 3 K 30/16
Prawo gospodarcze publiczne 4 W, Ć 54/32
Prawo nowych technologii / Prawo medyczne i farmaceutyczne (DW) 3 K 30/16
Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) / Podstawy negocjacji i mediacji (DW) 3 W 30/16
Prawo mediów / Prawo ochrony własności intelektualnej i przemysłowej (DW) 3 K 30/16
Zajęcia do wyboru 10 W, WAR 54/40
Wprowadzenie do filozofii 5 W 30/16
Postępowanie karne II 3 W 54/32
Język obcy|3|LEKT|24/16
Podstawy komunikacji społecznej|4|W|30/16
Wprowadzenie do psychologii|5|W|30/24
Prawo rodzinne i opiekuńcze|3|K|30/16
Prawo gospodarcze publiczne|4|W, Ć|54/32
Prawo nowych technologii / Prawo medyczne i farmaceutyczne (DW)|3|K|30/16
Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) / Podstawy negocjacji i mediacji (DW)|3|W|30/16
Prawo mediów / Prawo ochrony własności intelektualnej i przemysłowej (DW)|3|K|30/16
Zajęcia do wyboru|10|W, WAR|54/40
Wprowadzenie do filozofii|5|W|30/16
Postępowanie karne II|3|W|54/32
SEMESTR SZÓSTY
Nazwa przedmiotu Łączna
liczba ECTS
Forma zajęć Łączna liczba
godzin zajęć (ST/NST)
Prawo handlowe 7 W, Ć 54/32
Prawo finansowe 7 W, Ć 54/32
Podstawy public relations 4 W 30/16
Polityka i prawo zagospodarowania przestrzennego / prawne aspekty prowadzenia działalności gospodaczej (DW) 3 K 30/40
Prawo podatkowe 7 W, Ć 54/32
Prawo wodne / Prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe (DW) 3 K 30/16
Praktyki zawodowe 3 PR 75/75
Seminarium dyplomowe 8 K 30/24
Zajęcia do wyboru 6 WAR 30/16
Prawo handlowe|7|W, Ć|54/32
Prawo finansowe|7|W, Ć|54/32
Podstawy public relations|4|W|30/16
Polityka i prawo zagospodarowania przestrzennego / prawne aspekty prowadzenia działalności gospodaczej (DW)|3|K|30/40
Prawo podatkowe|7|W, Ć|54/32
Prawo wodne / Prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe (DW)|3|K|30/16
Praktyki zawodowe|3|PR|75/75
Seminarium dyplomowe|8|K|30/24
Zajęcia do wyboru|6|WAR|30/16

W – wykłady; Ć – ćwiczenia; LEKT – lektoraty; WAR – warsztaty; K – konwersatoria; LAB – laboratoria; PR – praktyki

W ramach trzeciego roku studiów student ma możliwość wyboru jednego z dwóch zajęć do wyboru: Klinika prawa lub Przygotowanie do aplikacji prawniczych. O uruchomieniu realizacji danego przedmiotu decyduje liczba zapisanych studentów.

CZWARTY ROK STUDIÓW

W ramach siódmego semestru studenci kontynuują praktyki zawodowe oraz zajęcia kierunkowe. Program studiów został skonstruowany w taki sposób, by mimo dużego skondensowania zajęć, na ostatnim semestrze studenci mieli jak najwięcej czasu na napisanie pracy magisterskiej i przygotowanie się do egzaminu dyplomowego.

SEMESTR SIÓDMY
Nazwa przedmiotu Łączna
liczba ECTS
Forma zajęć Łączna liczba
godzin zajęć (ST/NST)
Prawo karne wykonawcze 3 K 30/16
Prawo celne 4 W 30/16
Prawo energetyczne i zrównoważony rozwój / Prawo i procedury zamówień publicznych (DW) 3 K 30/16
Prawne aspekty gospodarki odpadami / Zarządzanie i obrót nieruchomościami (DW) 3 K 30/24
Praktyki zawodowe 3 PR 75/75
Seminarium dyplomowe i egzamin magisterski 8 K 30/24
Zajęcia do wyboru 6 WAR 30/16
Prawo karne wykonawcze|3|K|30/16
Prawo celne|4|W|30/16
Prawo energetyczne i zrównoważony rozwój / Prawo i procedury zamówień publicznych (DW)|3|K|30/16
Prawne aspekty gospodarki odpadami / Zarządzanie i obrót nieruchomościami (DW)|3|K|30/24
Praktyki zawodowe|3|PR|75/75
Seminarium dyplomowe i egzamin magisterski|8|K|30/24
Zajęcia do wyboru|6|WAR|30/16

W – wykłady; Ć – ćwiczenia; LEKT – lektoraty; WAR – warsztaty; K – konwersatoria; LAB – laboratoria; PZ – praktyki

W ramach siódmego semestru studiów student ma możliwość wyboru jednego z dwóch zajęć do wyboru: Klinika prawa lub Przygotowanie do aplikacji prawniczych. O uruchomieniu realizacji danego przedmiotu decyduje liczba zapisanych studentów.

Program i struktura studiów

Studia jednolite magisterskie

trwają
3,5 roku (7 semestrów)
mają wartość
300 punktów ECTS
(European Credit Transfer and Accumulation System)
kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego
magistra

Program studiów na kierunku prawo dla magistrów i licencjatów realizuje treści rozłożone tradycyjnie na 10 semestrów w zaledwie 7 semestrów, co jest możliwe dzięki automatycznemu zaliczeniu części podstawowych zajęć zrealizowanych w toku poprzednich studiów. Dzięki temu student skupia się na zajęciach stanowiących różnice programowe oraz przedmiotach prawniczych, a także zagadnieniach prawnych związanych z zieloną transformacją, właściwych dla profilu prawo Green Deal.

PIERWSZY ROK STUDIÓW

Na pierwszym roku studiów przewidziano przedmioty wspólne dla obu profili rozszerzających (tj. prawo dla przedsiębiorców i prawo Green Deal). W ramach tego roku studenci rozpoczynają zajęcia poświęcone najważniejszym gałęziom prawa, jak m.in. prawo cywilne, administracyjne, karne, gospodarcze.

SEMESTR PIERWSZY
Nazwa przedmiotu Łączna
liczba ECTS
Forma zajęć Łączna liczba
godzin zajęć (ST/NST)
Język obcy 4 LEKT 24/16
Zajęcia sportowo-rekreacyjne 0 Ć 30/-
BHP 0 W 8/8
Umiejętności akademickie 1 W 15/8
Wstęp do nauki o państwie i prawie 5 W 30/24
Prawo międzynarodowe publiczne 7 W, Ć 54/32
Prawo cywilne I (część ogólna) 7 W, Ć 60/32
Prawo administracyjne I 7 W, Ć 54/32
Prawo karne I 7 W, Ć 54/32
Prawo rzymskie 3 W 30/16
Język obcy|4|LEKT|24/16
Zajęcia sportowo-rekreacyjne|0|Ć|30/-
BHP|0|W|8/8
Umiejętności akademickie|1|W|15/8
Wstęp do nauki o państwie i prawie|5|W|30/24
Prawo międzynarodowe publiczne|7|W, Ć|54/32
Prawo cywilne I (część ogólna)|7|W, Ć|60/32
Prawo administracyjne I|7|W, Ć|54/32
Prawo karne I|7|W, Ć|54/32
Prawo rzymskie|3|W|30/16
SEMESTR DRUGI
Nazwa przedmiotu Łączna
liczba ECTS
Forma zajęć Łączna liczba
godzin zajęć (ST/NST)
Język obcy 2 LEKT 24/16
Zajęcia sportowo-rekreacyjne 0 Ć 30/-
Metodologia badań w naukach społecznych 4 W 24/16
Wstęp do prawoznawstwa 5 W, Ć 60/40
Logika 4 K 30/16
Administracja publiczna 4 W 30/24
Podstawy prawa gospodarczego 3 W 30/24
Prawo cywilne II (prawo rzeczowe) 7 W, Ć 60/32
Prawo administracyjne II 7 W, Ć 54/32
Prawo karne II 7 W, Ć 60/32
Język obcy|2|LEKT|24/16
Zajęcia sportowo-rekreacyjne|0|Ć|30/-
Metodologia badań w naukach społecznych|4|W|24/16
Wstęp do prawoznawstwa|5|W, Ć|60/40
Logika|4|K|30/16
Administracja publiczna|4|W|30/24
Podstawy prawa gospodarczego|3|W|30/24
Prawo cywilne II (prawo rzeczowe)|7|W, Ć|60/32
Prawo administracyjne II|7|W, Ć|54/32
Prawo karne II|7|W, Ć|60/32

W – wykłady; Ć – ćwiczenia; LEKT – lektoraty; WAR – warsztaty; K – konwersatoria; LAB – laboratoria; PZ – praktyki

DRUGI ROK STUDIÓW

Na drugim roku studenci kontynuują realizację przedmiotów kierunkowych z prawa. Począwszy od trzeciego semestru, rozpoczynają się zajęcia właściwe dla profilu Green Deal. Od czwartego semestru studenci realizują też przedmiot do wyboru: Klinika prawa lub Przygotowanie do aplikacji prawniczych.

SEMESTR TRZECI
Nazwa przedmiotu Łączna
liczba ECTS
Forma zajęć Łączna liczba
godzin zajęć (ST/NST)
Język obcy 2 LEKT 24/16
Wprowadzenie do psychologii 5 W 30/24
Podstawy ekonomii 5 W 30/24
Teoria organizacji i zarządzania 5 W 30/24
Prawo cywilne III (prawo rzeczowe i spadkowe) 7 W, Ć 54/32
Postępowanie administracyjne i sądowoadministracyjne I 7 W, Ć 54/32
Postępowanie cywilne I 7 W, Ć 54/32
Prawo Unii Europejskiej 3 W 30/24
WPROWADZENIE DO FILOZOFII 4 W 30/16
Język obcy|2|LEKT|24/16
Wprowadzenie do psychologii|5|W|30/24
Podstawy ekonomii|5|W|30/24
Teoria organizacji i zarządzania|5|W|30/24
Prawo cywilne III (prawo rzeczowe i spadkowe)|7|W, Ć|54/32
Postępowanie administracyjne i sądowoadministracyjne I|7|W, Ć|54/32
Postępowanie cywilne I|7|W, Ć|54/32
Prawo Unii Europejskiej|3|W|30/24
WPROWADZENIE DO FILOZOFII|4|W|30/16
SEMESTR CZWARTY
Nazwa przedmiotu Łączna
liczba ECTS
Forma zajęć Łączna liczba
godzin zajęć (ST/NST)
Język obcy 2 LEKT 24/16
Zarządzanie projektami 3 W 24/16
Prawo konstytucyjne i ustrój polityczny RP 5 W, Ć 60/40
Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych 4 W, Ć 54/32
System praw człowieka krajowy i międzynarodowy 3 W 30/16
Prawo cywilne IV (prawo zobowiązań) 7 W, Ć 54/32
Postępowanie administracyjne i sądowoadministracyjne II 7 W, Ć 54/32
Postępowanie cywilne II 7 W, Ć 54/32
Postępowanie karne 5 W, Ć 54/32
Prawo ochrony zwierząt / Prawne aspekty umów w biznesie (DW) 3 K 30/16
Zajęcia do wyboru 10 W, WAR 54/40
Język obcy|2|LEKT|24/16
Zarządzanie projektami|3|W|24/16
Prawo konstytucyjne i ustrój polityczny RP|5|W, Ć|60/40
Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych|4|W, Ć|54/32
System praw człowieka krajowy i międzynarodowy|3|W|30/16
Prawo cywilne IV (prawo zobowiązań)|7|W, Ć|54/32
Postępowanie administracyjne i sądowoadministracyjne II|7|W, Ć|54/32
Postępowanie cywilne II|7|W, Ć|54/32
Postępowanie karne|5|W, Ć|54/32
Prawo ochrony zwierząt / Prawne aspekty umów w biznesie (DW)|3|K|30/16
Zajęcia do wyboru|10|W, WAR|54/40

W – wykłady; Ć – ćwiczenia; LEKT – lektoraty; WAR – warsztaty; K – konwersatoria; LAB – laboratoria; PZ – praktyki

W ramach czwartego semestru studiów student ma możliwość wyboru jednego z dwóch zajęć do wyboru: Klinika prawa lub Przygotowanie do aplikacji prawniczych. O uruchomieniu realizacji danego przedmiotu decyduje liczba zapisanych studentów.

TRZECI ROK STUDIÓW

Na trzecim roku studiów w programie uwzględniono dalszą część przedmiotów kierunkowych dla prawa oraz zajęcia właściwe dla profilu Green Deal. Począwszy od szóstego semestru, studenci rozpoczynają realizację praktyk zawodowych oraz seminarium dyplomowego, którego celem jest przygotowanie pracy magisterskiej.

SEMESTR PIĄTY
Nazwa przedmiotu Łączna
liczba ECTS
Forma zajęć Łączna liczba
godzin zajęć (ST/NST)
Język obcy 3 LEKT 24/16
Podstawy komunikacji społecznej 4 W 30/16
Wprowadzenie do psychologii 5 W 30/24
Prawo rodzinne i opiekuńcze 3 K 30/16
Prawo gospodarcze publiczne 4 W, Ć 54/32
Prawo nowych technologii / Prawo medyczne i farmaceutyczne (DW) 3 K 30/16
Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) / Podstawy negocjacji i mediacji (DW) 3 W 30/16
Prawo mediów / Prawo ochrony własności intelektualnej i przemysłowej (DW) 3 K 30/16
Zajęcia do wyboru 10 W, WAR 54/40
Wprowadzenie do filozofii 5 W 30/16
Postępowanie karne II 3 W 54/32
Język obcy|3|LEKT|24/16
Podstawy komunikacji społecznej|4|W|30/16
Wprowadzenie do psychologii|5|W|30/24
Prawo rodzinne i opiekuńcze|3|K|30/16
Prawo gospodarcze publiczne|4|W, Ć|54/32
Prawo nowych technologii / Prawo medyczne i farmaceutyczne (DW)|3|K|30/16
Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) / Podstawy negocjacji i mediacji (DW)|3|W|30/16
Prawo mediów / Prawo ochrony własności intelektualnej i przemysłowej (DW)|3|K|30/16
Zajęcia do wyboru|10|W, WAR|54/40
Wprowadzenie do filozofii|5|W|30/16
Postępowanie karne II|3|W|54/32
SEMESTR SZÓSTY
Nazwa przedmiotu Łączna
liczba ECTS
Forma zajęć Łączna liczba
godzin zajęć (ST/NST)
Prawo handlowe 7 W, Ć 54/32
Prawo finansowe 7 W, Ć 54/32
Podstawy public relations 4 W 30/16
Polityka i prawo zagospodarowania przestrzennego / prawne aspekty prowadzenia działalności gospodaczej (DW) 3 K 30/40
Prawo podatkowe 7 W, Ć 54/32
Prawo wodne / Prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe (DW) 3 K 30/16
Praktyki zawodowe 3 PZ 75/75
Seminarium dyplomowe 8 K 30/24
Zajęcia do wyboru 6 WAR 30/16
Prawo handlowe|7|W, Ć|54/32
Prawo finansowe|7|W, Ć|54/32
Podstawy public relations|4|W|30/16
Polityka i prawo zagospodarowania przestrzennego / prawne aspekty prowadzenia działalności gospodaczej (DW)|3|K|30/40
Prawo podatkowe|7|W, Ć|54/32
Prawo wodne / Prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe (DW)|3|K|30/16
Praktyki zawodowe|3|PZ|75/75
Seminarium dyplomowe|8|K|30/24
Zajęcia do wyboru|6|WAR|30/16

W – wykłady; Ć – ćwiczenia; LEKT – lektoraty; WAR – warsztaty; K – konwersatoria; LAB – laboratoria; PZ – praktyki

W ramach trzeciego roku studiów student ma możliwość wyboru jednego z dwóch zajęć do wyboru, tj. Klinika prawa lub Przygotowanie do aplikacji prawniczych. O uruchomieniu realizacji danego przedmiotu decyduje liczba zapisanych studentów.

CZWARTY ROK STUDIÓW

W ramach siódmego semestru studenci kontynuują praktyki zawodowe oraz zajęcia kierunkowe. Program studiów został skonstruowany w taki sposób, by mimo dużego skondensowania zajęć, na ostatnim semestrze studenci mieli jak najwięcej czasu na napisanie pracy magisterskiej i przygotowanie się do egzaminu dyplomowego.

SEMESTR SIÓDMY
Nazwa przedmiotu Łączna
liczba ECTS
Forma zajęć Łączna liczba
godzin zajęć (ST/NST)
Prawo karne wykonawcze 3 K 30/16
Prawo celne 4 W 30/16
Prawo energetyczne i zrównoważony rozwój / Prawo i procedury zamówień publicznych (DW) 3 K 30/16
Prawne aspekty gospodarki odpadami / Zarządzanie i obrót nieruchomościami (DW) 3 K 30/24
Praktyki zawodowe 3 PZ 75/75
Seminarium dyplomowe i egzamin magisterski 8 K 30/24
Zajęcia do wyboru 6 WAR 30/16
Prawo karne wykonawcze|3|K|30/16
Prawo celne|4|W|30/16
Prawo energetyczne i zrównoważony rozwój / Prawo i procedury zamówień publicznych (DW)|3|K|30/16
Prawne aspekty gospodarki odpadami / Zarządzanie i obrót nieruchomościami (DW)|3|K|30/24
Praktyki zawodowe|3|PZ|75/75
Seminarium dyplomowe i egzamin magisterski|8|K|30/24
Zajęcia do wyboru|6|WAR|30/16

W – wykłady; Ć – ćwiczenia; LEKT – lektoraty; WAR – warsztaty; K – konwersatoria; LAB – laboratoria; PZ – praktyki

W ramach siódmego semestru studiów student ma możliwość wyboru jednego z dwóch zajęć do wyboru: Klinika prawa lub Przygotowanie do aplikacji prawniczych. O uruchomieniu realizacji danego przedmiotu decyduje liczba zapisanych studentów.

Opłaty za studia

Elastyczne płatności dla Twojej wygody

W AEH to Ty decydujesz, jak chcesz zaplanować wydatki na studia! Czesne możesz opłacić jednorazowo za cały rok, za każdy semestr albo rozłożyć na raty: 10-miesięczne lub 12-miesięczne.

promocje

Stypendia - to prostsze niż myślisz

stypendia

Studiując w AEH możesz skorzystać z szerokiej oferty wsparcia materialnego ze środków budżetu państwa i funduszy europejskich, a także skorzystać ze specjalnych zniżek w ramach programu rabatowego AEH.

Większość wniosków o przyznanie stypendium możesz złożyć szybko i prosto poprzez swoje konto online.

O stypendium naukowe może ubiegać się każdy student, który uzyskał w danym roku akademickim średnią ocen nie niższą niż 4,5.

W roku akademickim 2022/2023 Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie przyznała ok. 350 Stypendiów Rektora w wysokości od 525 zł/miesiąc do 1025 zł/miesiąc w zależności od wysokości uzyskanej średniej lub posiadanych osiągnięć. Za wysokie osiągnięcia sportowe, artystyczne lub naukowe Komisja Stypendialna przyznała stypendia w wysokości 600 zł/miesiąc.

Szczegółowe informacje dotyczące możliwości ubiegania się o stypendium rektora dostępne są w systemie studenckim MojeAEH.

Stypendium sportowe może otrzymać student, który wyróżnia się osiągnięciami sportowymi we współzawodnictwie co najmniej na poziomie krajowym. Dodatkowo naszych uczelnianych sportowców chętnie angażujemy w dodatkowe programy wsparcia – np. Narodową Reprezentację Akademicką.

Młodzi sportowcy mogą liczyć na wsparcie finansowe w wysokości 600 zł/miesiąc.

Szczegółowe informacje dotyczące możliwości ubiegania się o stypendium sportowe dostępne są w systemie studenckim MojeAEH.

Stypendium socjalne może otrzymać student, który znajduje się w trudnej sytuacji materialnej. W roku akademickim 2022/2023 wysokość dochodu na osobę w rodzinie studenta uprawniająca do otrzymania stypendium ustalona została na kwotę nie wyższą niż 1294,40 zł.

W zależności od miesięcznego dochodu netto na jednego członka rodziny studenta przyznano stypendia w wysokości od 1275 zł/miesiąc do 2025 zł/miesiąc.

Szczegółowe informacje dotyczące możliwości ubiegania się o stypendium socjalne dostępne są w systemie studenckim MojeAEH.

Stypendium dla osób niepełnosprawnych może otrzymać student, który posiada orzeczenie o niepełnosprawności, orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, orzeczenie lekarza orzecznika ZUS, orzeczenie o zaliczeniu do grupy inwalidzkiej lub orzeczenie o stałej lub długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym.

W roku akademickim 2022/2023 w zależności od stopnia niepełnosprawności przyznano ok. 150 stypendiów dla osób niepełnosprawnych w wysokości od 1275 zł/miesiąc do 1575 zł/miesiąc.

Szczegółowe informacje dotyczące możliwości ubiegania się o stypendium dla osób niepełnosprawnych dostępne są w systemie studenckim MojeAEH.

Zapomoga stanowi formę doraźnej pomocy finansowej. Ubiegać się o nią może każdy student, który znalazł się przejściowo w trudnej sytuacji życiowej wynikającej ze zdarzeń losowych, na które student nie miał wpływu.

Zapomoga może zostać przyznana dwa razy w ciągu jednego roku akademickiego, przy czym nie przyznaje się zapomogi dwukrotnie z tytułu tego samego zdarzenia losowego. Wyjątek stanowią trudne sytuacje życiowe powstałe na skutek pandemii COVID-19.

W 2021 roku przyznaliśmy 40 zapomóg na łączną kwotę 197 200,00 zł. Zapomogi, w zależności od sytuacji studenta, wypłacane były w wysokości od 3000 zł do 5000 zł jednorazowo.

Szczegółowe informacje dotyczące możliwości ubiegania się o zapomogę dostępne są w systemie studenckim MojeAEH.

Rok akademicki 2022/2023
355 stypendiów Rektora
179 stypendiów socjalnych
181 stypendiów dla osób niepełnosprawnych

Rok 2019/2020 wydaliśmy na stypendia 1 890 289,35 zł
Rok 2020/2021 wydaliśmy na stypendia 2 911 662,50 zł 
Rok 2021/2022 wydaliśmy na stypendia 4 158 177 zł
Rok 2022/2023 wydaliśmy na stypendia 7 829 950 zł

Stypendium Rektora – najwyższa średnia: 5,44

Przejdź do treści