Zapisz sięOdwiedź nasDopasuj studia do siebie
Odwiedź nasDopasuj studia do siebie
 
Połącz się z tłumaczem języka migowegoPołącz się z tłumaczem języka migowego

Anna Saczuk

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu z podwójnym tytułem magistra w obszarze zarządzania marką oraz handlu międzynarodowego. Dodatkowo, zdobyła wiedzę z psychologii biznesu (studia podyplomowe z „Psychologii w firmie i życiu społecznym” w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej) i ma ukończone liczne kursy z zakresu zarządzania, marketingu, negocjacji, NLP i radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Jej ścieżka kariery jest przykładem imponującego sukcesu w świecie konsultingu i IT. W BPX pracuje od 2008 roku. Karierę rozpoczęła jako konsultant SAP TR, od 2010 zajmuje stanowisko Dyrektora Konsultingu. W latach 2010 do 2013 sprawowała funkcję prokurenta spółki, następnie Prezesa oraz Wiceprezesa Zarządu.

W dorobku zawodowym ma kilkanaście projektów krajowych oraz międzynarodowych, głównie jako konsultant wiodący/leader zespołu. W trakcie pracy zawodowej była zaangażowana w liczne międzykulturowe projekty w RPA, UAE, Arabii Saudyjskiej, Egipcie, Niemczech, Francji, Kanadzie, USA, Brazylii, Indiach i innych krajach, jak również w projekty krajowe,  między innymi w Grupie Kapitałowej Azoty. Zaangażowanie w międzykulturowe projekty w różnych częściach świata podkreśla jej umiejętności współpracy międzynarodowej.

Jako jedyna kobieta zasiadająca w zarządzie BPX, odgrywa kluczową rolę w promowaniu zrównoważonej różnorodności, promowanie wzorców kobiet w biznesie i technologiach oraz inkluzji w firmie. Aktywnie wspiera zwiększanie udziału kobiet w strukturze zatrudnienia, dążąc do wyrównania płacowej nierówności. Znana jest także z pasji do mentoringu i wspierania młodych talentów w branży IT.

 

Maciej Gieracha

Od 20 lat związany z wielokulturowym środowiskiem korporacyjnym IT/SAP. Specjalizuje się w zarządzaniu projektami, procesami i zespołami. Zrealizował ponad 35 różnych projektów IT, złożonych globalnych rozwiązań systemów ERP, wdrożeń S4Hana, FIORI, IDM, roll-outów, aktualizacji, konsolidacji procesów, SSC-BPO. Obecnie koncentruje się na S4H, bezpieczeństwie IT, zarządzaniu portfelem IT, a także wskaźnikach wydajności IT, pomagając firmom identyfikować i dostarczać prawdziwą wartość.

Jest wielofunkcyjnym liderem zespołu z silnymi umiejętnościami zarządczymi i technicznymi, dobrze przygotowanym do efektywnego budowania zespołu, angażowania ludzi w różne zobowiązania w zrównoważony sposób.

Jest zorientowanym na wyniki i wiarygodnym partnerem z pragmatycznym i entuzjastycznym podejściem do życia. Nieustannie chce się uczyć, zwiększając zakres odpowiedzialności i poszukując większych, bardziej złożonych projektów oraz różnorodności kulturowej.

Opis wykładu

9 stycznia 2024 r. Pani Anna Saczuk i Pan Maciej Gieracha przeprowadzili interaktywny warsztat dla studentów informatyki. Obejmował on następujące aspekty:

1. Rynek usług IT w Polsce i Europie – krótka charakterystyka rynku i trendów:
a. Dlaczego ten rynek jest tak atrakcyjny dla młodych ludzi? – interaktywne zapytanie i wyniki;
b. Czy istnieje jeden pożądany model kompetencji/profilu? – świadomość potrzeb.
Dyskusja: Czy możemy przewidzieć, które umiejętności będą nadal wysoce atrakcyjne?

2. Jak zostać konsultantem SAP i na czym polega taka praca na co dzień? – podstawowe wprowadzenie do SAP, skąd się biorą konsultanci SAP, jak zdobyć wiedzę SAP, typowy dzień konsultanta SAP dziś i w przeszłości.

Podobnie jak na poprzednich warsztatach, studentom najbardziej podobał się praktyczny wymiar zajęć oraz możliwość zadawania nurtujących ich pytań.