Zapisz sięOdwiedź nas Dopasuj studia do siebie
Odwiedź nas Dopasuj studia do siebie
 
Połącz się z tłumaczem języka migowegoPołącz się z tłumaczem języka migowego

Z przyjemnością informujemy, że AEH w Warszawie została wyróżniona w XI edycji Rankingu Wydziałów Prawa Dziennika „Rzeczpospolita” z 2022 roku. Wśród wszystkich jednostek uczelni niepublicznych w Polsce prowadzących studia w dyscyplinie prawo, Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie zajęła 5. miejsce!

5 miejsce w rankingu wydziałów prawa Rzeczpospolita

5 miejsce w rankingu wydziałów prawa „Rzeczpospolita

Kierunek prawo na naszej uczelni charakteryzuje się przede wszystkim wysoką jakością kształcenia, którą zapewnia doskonała kadra dydaktyczna.  Kierunek prawo na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej, dzieli się na dwa profile – prawo dla przedsiębiorców, a także związane z ekologią i ochroną środowiska, tzw. prawo green deal (zielony ład).

Na kierunku działają również aktywne organizacje studenckie oraz koła naukowe dla studentów prawa. Jest to też kierunek niezwykle intensywnie rozwijający się.
W 2017 roku uzyskaliśmy uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinie prawo. W budynku uczelni znajduje się sala symulacji sądowej, która ma przede wszystkim przygotować studentów naszej uczelni do wykonywania zawodu.

Mało jest kierunków studiów, które cieszą się taką popularnością i prestiżem jak dziedzina prawa. Przede wszystkim jest to ten rodzaj studiów, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Studia te kształcą w zakresie szeroko rozumianej dziedziny prawa uzupełnionej o teorię, filozofię prawa oraz doktryny polityczne i prawne.

O pozycji w rankingu decydowały m.in. zdawalność egzaminów na aplikacje prawnicze oraz ciągle poszerzający się dorobek naukowy naszych pracowników dydaktycznych. Ocenie podlegały także jakość kształcenia i współpraca z zagranicą.

Ranking wydziałów prawa 2022 – Kategoria: współpraca z zagranicą

W rankingu wydziałów prawa 2022 – Współpraca z zagranicą, wśród uczelni niepublicznych, uczelnia AEH w Warszawie zajęła pierwsze miejsce. Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna dostała maksymalną ilość punktów w kategorii „Studenci cudzoziemcy” (maks. 3 pkt) – proc. studentów zagranicznych w stosunku do studentów ogółem.

1 miejsce w rankingu Rzeczpospolita - współpraca z zagranicą
1 miejsce-współpraca z zagranicą ranking Rzeczpospolita

Rzeczpospolita