Zapisz sięOdwiedź nasDopasuj studia do siebie
Odwiedź nasDopasuj studia do siebie
 
Połącz się z tłumaczem języka migowegoPołącz się z tłumaczem języka migowego

Oferta edukacyjna Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej staje się coraz bardziej rozpoznawalna poza granicami Polski. Dotyczy to również dość odległych państw, takich jak np. Wietnam. Dzięki wcześniej nawiązanym kontaktom, przedstawiciele AEH w dniach 22-24 marca odwiedzili cztery szkoły średnie w tym największym wietnamskim mieście. Głównym celem była promocja edukacji na poziomie międzynarodowym i zaoferowanie szerokich możliwości zdobywania wiedzy w wielu dziedzinach. Umożliwiają to programy licencjackie i stypendialne oferowane przez AEH na łącznie na 36 kierunkach, liczne udogodnienia (w tym dla osób niepełnosprawnych) a wreszcie bogate i atrakcyjne życie studenckie.

Najważniejszym jednak punktem odwiedzin był egzamin stypendialny. Jego uczestnicy zyskali szansę zapoznania się z obecnym w AEH wysokim poziomem akademickim oraz zdobycie stypendiów w AEH. Egzamin przyciągnął sporą liczbę chętnych, ukazując duże zainteresowanie zdobywaniem edukacji w Polsce.

Wizyta przedstawicieli AEH nie tylko przyczyniła się do umocnienia więzi między instytucjami edukacyjnymi w Warszawie i Ho Chi Minh. Dostarczyła też wiele cennych informacji o możliwościach realizacji własnych aspiracji uniwersyteckich przez młodych ludzi z Wietnamu, zaś AEH – uzyskanie wielu cennych wiadomości na temat oczekiwań w wymiarze zarówno bieżącym, jak i obecnych w Wietnamie trendów w edukacji. Podkreśliła również zaangażowanie AEH w zrównoważone kształcenie na poziomie uniwersyteckim i promocję wymiany międzykulturowej.