Zapisz sięOdwiedź nasDopasuj studia do siebie
Odwiedź nasDopasuj studia do siebie
 
Połącz się z tłumaczem języka migowegoPołącz się z tłumaczem języka migowego

Designers Play Sustain to nowy konkurs poświęcony modzie cyrkularnej, promujący zrównoważone i ekologiczne podejście do mody poprzez upcycling. Celem konkursu jest inspirowanie młodych projektantów do tworzenia wartościowych produktów z istniejących materiałów, przy jednoczesnym zmniejszaniu nadprodukcji tekstyliów i wpływu na środowisko.

Jesteśmy dumni, że Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych i Sztuki dr Magdalena Płonka została zaproszona do prestiżowego jury, w którym zasiadali również inni znakomici eksperci, tacy jak Mariusz Przybylski, Monika Surowiec, oraz Katarzyna Zajączkowska, znana projektantka i wykładowczyni zrównoważonej mody​​​​.

Nasza uczelnia miała zaszczyt być oficjalnym partnerem merytorycznym tego wydarzenia oraz fundatorem trzech rocznych stypendiów na kierunku Fashion Design and Sustainable Fashion Management.

Gratulacje dla naszych laureatów: Moniki Maurycy, Kornelii Trzcionkowskiej i Roberta Kuty! Nagrody zostały uroczyście wręczone na scenie przez Jego Magnificencję Rektora prof. Konrada Janowskiego.

Konkurs Designers Play Sustain zakończył się finałowym pokazem mody, który odbył się 25 kwietnia 2024 roku w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. W wydarzeniu uczestniczyli młodzi projektanci, którzy zaprezentowali swoje kolekcje wykonane z materiałów wtórnych. Nagrodą główną był czek na 50 000 złotych, a dodatkowe nagrody obejmowały między innymi stypendia oraz prezentacje kolekcji w butiku mody cyrkularnej​​.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu!

Więcej informacji na temat działań Fundacji Play Sustain oraz konkursu Designers Play Sustain można znaleźć na stronie playsustain.pl​​​​.