Zapisz sięOdwiedź nasDopasuj studia do siebie
Odwiedź nasDopasuj studia do siebie
 
Połącz się z tłumaczem języka migowegoPołącz się z tłumaczem języka migowego
Z dumą informujemy, że dr Katarzyna Awruk oraz dr Deepika Saxena zostały laureatkami prestiżowych Stypendiów Ministra Nauki dla Wybitnych Młodych Naukowców na rok 2024.

Stypendia Ministra Nauki dla Wybitnych Młodych Naukowców przyznawane są na okres 3 lat w wysokości 5 390 zł miesięcznie i mają na celu wspieranie młodych naukowców wykazujących się znaczącymi osiągnięciami w działalności naukowej. W tegorocznej edycji konkursu stypendia otrzymało 228 młodych naukowców, reprezentujących 53 dyscypliny naukowe i artystyczne.

Katarzyna Awruk jest doktorem nauk społecznych, specjalizującą się w psychologii. Jej badania koncentrują się na psychologii rodziny, szczególnie na mechanizmach rodzinnych uwarunkowań efektywności przedsiębiorczej oraz transgeneracyjnych przekazach. W 2022 roku uzyskała grant Narodowego Centrum Nauki w ramach konkursu Preludium, co świadczy o innowacyjności i wartości jej pracy naukowej. Katarzyna prywatnie interesuje się klasyką literatury polskiej, tetralogią neapolitańską oraz twórczością Carlosa Ruiza Zafóna.

Deepika Saxena jest naukowcem w dziedzinie informatyki i inżynierii. Uzyskała tytuł doktora informatyki w Narodowym Instytucie Technologii w Kurukshetra w Indiach, a badania podoktorskie realizowała na Uniwersytecie Goethego we Frankfurcie. Jej zainteresowania badawcze obejmują m.in. sieci neuronowe, algorytmy ewolucyjne, bezpieczeństwo w chmurze obliczeniowej oraz kwantowe uczenie maszynowe. Ma na swoim koncie ponad 45 publikacji naukowych, które ukazały się w renomowanych czasopismach.

Gratulujemy naszym laureatkom i życzymy dalszych sukcesów w ich karierach naukowych!

Przejdź do treści