Zapisz sięOdwiedź nasDopasuj studia do siebie
Odwiedź nasDopasuj studia do siebie
 
Połącz się z tłumaczem języka migowegoPołącz się z tłumaczem języka migowego

Ali Kazimov

Student pierwszego roku Zarządzania na AEH

O cierpliwości i wytrwałości: nasz student drugi na Mistrzostwach Polski w sambo

Prawdziwy człowiek-orkiestra: 20-letni Ali od dziecka ćwiczy judo, trenował freestyle wrestling, a na Mistrzostwach Polski zajął drugie miejsce w sambo. Studiuje Zarządzanie na naszej uczelni, a od niedawna jest głównym trenerem klubu sportowego judo-sambo Kavkaz Warsaw Zapasy. Jest otwarty, odważny i pełen szacunku dla innych ludzi. Nie zna też barier językowych, bo porozumiewa się po angielsku, polsku, azersku, turecku i rosyjsku.

Skromnie twierdzi, że najważniejsze to uzbroić się w cierpliwość i każdego dnia dążyć do celu!

icon button go to media Wywiad i fragmenty z występów  Aliego Kazimova

Witaj, celebryto! Miło cię poznać! Gratuluję zasłużonego sukcesu!

Wiem, że jesteś zawodowym judoką, a na Mistrzostwach Polski zająłeś drugie miejsce w sambo. Czyżbyś był człowiekiem-orkiestrą? :) Jak łączy się te sporty?

Ali

Judo i sambo są podobne pod wieloma względami, a przed zawodami, by wziąć w nich udział, przez 3-4 miesiące trenowałem zapasy w stylu wolnym.

Dlaczego i kiedy zająłeś się judo?

Ali

Kiedy miałem 13 lat, mój tata zabrał mnie do klubu judo. I mój ojciec, i dziadek byli zaangażowani w ten sport, kiedy byli młodzi.

Czyli to coś, co jest przekazywane z pokolenia na pokolenie?

Ali

Tak, dokładnie!

Pochodzisz z innego kraju, przeprowadziłeś się tutaj niecały rok temu, a już osiągnąłeś taki sukces. Jak udało Ci się przebić do polskiego świata sportu?

Ali

Zacząłem trenować w Polsce dzięki mojemu trenerowi z Azerbejdżanu, Rashadowi Hasanovowi. Reprezentacja Polski zaprosiła go tutaj. Teraz jest głównym trenerem kadry narodowej. Powiedział mi, że mogę tu przyjechać, uczyć się i trenować. Więc zrobiłem to!

Jak często trenujesz? Co Cię motywuje?

Ali

Mogę powiedzieć, że codziennie, a kiedy nie pracuję, to dwa razy dziennie. Jeśli chodzi o motywację, to mój ojciec zawsze mnie wspiera, interesuje się moimi postępami i studiami. Mogę powiedzieć, że to dzięki niemu pozostaję zmotywowany i skoncentrowany na celu.

Jesteśmy dumni, że zostałeś studentem właśnie naszej uczelni. Swoją drogą, jak się o niej dowiedziałeś? Dlaczego wybrałeś właśnie AEH?

Ali

Znajomy mojego ojca, który pracuje dla agencji Apply-UNI Education Abroad, polecił mi tę uczelnię. Słyszałem też wiele dobrego na jej temat od innych studentów.

Studiujesz Zarządzanie. Jakie możliwości widzisz dla siebie po ukończeniu tego kierunku?

Ali

Zarządzanie to bardzo szeroka dziedzina, więc mam nadzieję, że po ukończeniu tego kierunku będę mógł pracować w wielu miejscach, w przyszłości myślę też o założeniu własnej firmy, być może związanej ze sportem.

Studiujesz tutaj już prawie rok. Co najbardziej podoba Ci się na uczelni?

Ali

Podoba mi się to, że wykładowcy na tej uczelni są bardzo otwarci. Kiedy mam jakieś problemy, zawsze pomagają mi je rozwiązać. Bardzo to doceniam.

Jesteś sportowcem. Czy dyscyplina i samokontrola, w której zostałeś wychowany, pomagają Ci w życiu i studiowaniu?

Ali

Tak, to bardzo pomaga. Oczywiście trudno czasami jest łączyć sport ze studiami, ale judo uczy też cierpliwości i dyscypliny. A to bardzo ważne cechy w życiu.

Co jest napisane na Twojej bluzie? :)

Ali

W moim języku to oznacza: cierpliwość, i w arabskim to samo.

Jak się czujesz w Polsce, w Warszawie? Jakiej rady udzieliłbyś studentom, którzy dopiero przeprowadzają się do Polski i mogą mieć podobną historię do Twojej?

Ali

Naprawdę bardzo lubię Polskę. Mój ostatni sukces sportowy odniosłem w 2019 roku w Baku, zająłem wtedy drugie miejsce, potem przez długi czas nie osiągałem dobrych wyników, natomiast kiedy przyjechałem tutaj, poszło mi bardzo dobrze. Radzę więc wszystkim, którzy zamierzają tu przyjechać, aby byli cierpliwi, ponieważ na początku będzie się wydawać, że wszystko jest trudne, że np. nie ma możliwości występu z powodu problemów z dokumentami itp. Ale w końcu, prędzej czy później, odniesiesz sukces, jeśli będziesz pracować z całych sił.

Korzystając z okazji, chciałbym podziękować klubowi Ris Judo oraz klubowi Kavkaz Warszawa Zapasy. Bardzo mi pomogli. Naprawdę to doceniam.
I oczywiście, przede wszystkim, chcę podziękować Bogu. Bo wszystko, co mam, zawdzięczam Bogu.

***
My również dziękujemy Ali za wywiad i życzymy  powodzenia w sporcie, studiach i przyszłym biznesie!
Alyona Trokhymchuk
AEH Warszawa

Wywiad i fragmenty z występów  Aliego Kazimova

Inne historie naszych studentów

image student AEH Marek Dobrowolski

Marek Dobrowolski

Student II roku studiów magisterskich na kierunku Zarządzanie

Sprawdź

Nasz zawodnik - uczestnik Paryskich Igrzysk Paraolimpijskich 2024

image student AEH Karolina Stobiecka

Karolina Stobiecka

Studentka drugiego roku Psychologii na AEH

Sprawdź

Dwa światy niesłyszącej siatkarki reprezentacji Polski

image student AEH Yevhenii Bespalyi

Yevhenii Bespalyi

Sprawdź

Polska to dla mnie motywator i siła napędowa