Zapisz sięOdwiedź nas Dopasuj studia do siebie
Połącz się z tłumaczem języka migowego

W dniu 15 listopada w siedzibie Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie odbyły się warsztaty klimatyczne En-ROADS. Udział w warsztatach wzięli studenci naszej uczelni, a także licealiści zaprzyjaźnionych warszawskich szkół – w sumie blisko 40 osób.

Podczas warsztatów uczestnicy proponowali rozwiązania klimatyczne, takie jak dotacje dla energii odnawialnej, nowe źródła energii o zerowej emisji, zwiększenie efektywności energetycznej, podatek węglowy, podatki od paliw kopalnych, ograniczenie wylesiania czy technologiczne usuwanie dwutlenku węgla z atmosfery. Prowadzący warsztaty następnie testowali te rozwiązania za pomocą En-ROADS, tak aby uczestnicy mogli zobaczyć ich szacowany wpływ na różne skutki zmian klimatycznych, od globalnej zmiany temperatury po podnoszenie się poziomu morza.

Warsztaty były prowadzone przez Climate Hub Hamburg, grupę edukatorów klimatycznych, którzy wierzą, że ludzkość może prosperować w sposób zrównoważony. Dołącz do warsztatów i eksploruj z nami scenariusze przyszłego klimatu w sposób oparty na faktach i zorientowany na działanie.

Warsztaty zostały przeprowadzone w języku angielskim, a każdy uczestnik otrzymał elektroniczny certyfikat poświadczający udział w warsztatach.