Zapisz sięOdwiedź nas Dopasuj studia do siebie
Połącz się z tłumaczem języka migowego

Zapraszamy na webinar o Holokauście, a mianowicie o kobiecie, więźniarce niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych Auschwitz i Gross-Rosen, której udało się przeżyć te trudne czasy. Only hope – taki tytuł nosi książka wydana przez jej syna Irvinga Lublinera.

To właśnie on, ceniony profesor i emerytowany wykładowca Southern Oregon University, opowie nam historię ocalałej.

Webinarium odbędzie się 21 kwietnia o godz. 18.00 – kilka dni po kolejnej rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.
Przypominamy, że 19 kwietnia nasza Uczelnia bierze udział w akcji Żonkile 2022 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, upamiętniającej tę rocznicę.

Felicja Bornstein Lubliner, zanim odeszła w 1974 r., pisała o swoim uwięzieniu w gettach w okupowanej przez nazistów Polsce oraz w dwóch nazistowskich obozach koncentracyjnych – Auschwitz i Gross-Rosen. Jej pełne mocy historie zostały opublikowane przez jej syna, Irvinga Lublinera.

Przedstawi on fragmenty książki „Only Hope: A Survivor’s Stories of the Holocaust„, rzucając światło na doświadczenia matki i jej niezłomnego ducha, a także na swoje własne doświadczenia jako dziecka ocalałych z Holokaustu i proces pisania książki.
W trakcie i po prezentacji prowadzący przewiduje zadawanie pytań oraz dyskusję.

Spotkanie odbędzie się na platformie Teams LINK NA WEBINAR.
Webinar będzie prowadzony w języku angielskim.

Czekamy na Was na tym wyjątkowym wydarzeniu!

Organizatorami spotkania są Akademickie Centrum Badań nad Holokaustem i Ludobójstwem AEH oraz kierunki prawa i politologii AEH.