Zapisz sięOdwiedź nasDopasuj studia do siebie
Odwiedź nasDopasuj studia do siebie
 
Połącz się z tłumaczem języka migowegoPołącz się z tłumaczem języka migowego
Tytuł projektu:

„Dialog międzypokoleniowy”

Autor projektu:

Dominika Woźniak

Skrócony opis projektu:

Projekt skierowany jest do osób starszych, którzy przebywają w dziennym domu opieki medycznej w Dęblinie. Potrzebami pacjentów są przede wszystkim kontakt z drugim człowiekiem i nawiązywanie relacji międzyludzkich. Rozmowa i poświęcony im czas to tak niewiele, a tak dużo znaczy. Ja, jako wolontariusz raz w tygodniu odwiedzam seniorów w domu opieki. Razem spędzamy czas podczas różnego rodzaju aktywności, takich jak prace manualne, warsztaty tematyczne, rozmowa czy wymiana doświadczeń. Dzięki temu wspólnie tworzymy dialog międzypokoleniowy.

Moim głównym celem jest również to, aby w hospicjum powstała nowa grupa wolontariatu. Podczas realizacji projektu odbyłam spotkanie z uczniami ze szkolnego wolontariatu w Liceum Ogólnokształcącym w Rykach. Młodzieży brak inicjatywy do podjęcia działań w kierunku wolontariatu, dlatego chciałam zachęcić ich do wstąpienia w progi hospicjum. Zapoznałam ich również z działaniami fundacji i pracy wolontariusza. Pacjenci często nie mają kontaktu z rodziną i w hospicjum czekają szczególnie na młodzież. Dzięki temu nawiązane zostaną nowe relacje i więzi międzypokoleniowe.

Projekt aktywnie promuję w Internecie poprzez media społecznościowe. Na bieżąco relacjonuję, moje spotkania z seniorami zamieszczając tam zdjęcia z naszych spotkań. Poprzez to, chcę dotrzeć do jak największej ilości osób, aby o mojej idei dowiedziało się jak najwięcej młodych ludzi.