Apply onlineVisit UEHSFind your perfect fitted studies
Visit UEHSFind your perfect fitted studies
 

Przeczytaj list Pełnomocniczki Rektora ds. Równego Traktowania do studentów AEH.

Równość to podstawowa zasada na której opiera się codzienne funkcjonowanie Akademii Ekonomiczno – Humanistycznej w Warszawie. Wraz z naszymi studentami i pracownikami tworzymy wielką społeczność z ponad 50 krajów świata. Każdy jest inny, każdy jest wyjątkowy. To właśnie nasz klucz do sukcesu – wspólny szacunek i akceptacja.

Niezwykle ważne jest, aby każdy nasz student i pracownik mógł być sobą, a przy czym czuł się dobrze w swoim najbliższym otoczeniu, dlatego zasada równości od początku istnienia AEH jest wpisana do Regulaminu Studiów:

“Do obowiązków studenta w szczególności należy tolerancja i poszanowanie osób innych ras, narodowości, kultur bądź orientacji seksualnej”

W tym roku, w związku z rosnącym problem dyskryminacji na wielu szczeblach, postanowiliśmy utworzyć stanowisko Pełnomocniczki Rektora ds. Równego Traktowania na które powołaliśmy osobę, dla której walka w imię idei równości jest i zawsze była szczególnie bliska jej sercu – Panią dr Annę Studzińską.

Poniżej przedstawiamy List napisany przez dr Annę Studzińską do studentów AEH:

Szanowne Studentki, Szanowni Studenci,
wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2020/2021 rozpoczęłam działalność jako Pełnomocniczka Rektora ds. Równego Traktowania. Ogromnie cieszę się powierzeniem mi tak odpowiedzialnej i niezwykle potrzebnej w obecnych czasach roli.

Ci z Państwa, którzy mieli ze mną zajęcia, wiedzą już, że kwestie związane z równością, różnorodnością oraz brakiem dyskryminacji grup, które mogą być na nią szczególnie narażone, były i są dla mnie bardzo ważne. Pozostałych z Państwa zapewniam o swoim zaangażowaniu w walkę w imię idei równego traktowania w każdej sferze życia człowieka.

Chciałabym, aby wszystkie osoby z naszej Uczelni, które doświadczyły, doświadczą lub zaobserwują jakiekolwiek przejawy nierównego traktowania w swoim otoczeniu wiedziały, że nie są i nigdy nie będą same.

Zakres spraw, w których będę się starała pomagać to między innymi dyskryminacja pośrednia, bezpośrednia, molestowanie i molestowanie seksualne.
Wszelkie zgłoszenia i sygnały od Państwa będę traktować bardzo poważnie i z należytą dyskrecją. Spotkania ze mną są poufne i nie będę przekazywała nikomu Państwa danych bez wyraźnie wyrażonej zgody.

Zwracam się również z prośbą o zgłaszanie się każdego, kto ma pomysł na wdrożenie projektów równościowych na naszej Uczelni, w szczególności osoby z grup mniejszościowych i narażonych na dyskryminację. Docelowo pragnę też stworzyć Studencką Radę przy Pełnomocniczce Rektora ds. Równego Traktowania, w skład której wejdą studentki i studenci z grup mniejszościowych i narażonych na dyskryminację. Jeżeli są Państwo zainteresowani taką inicjatywą – również zapraszam do kontaktu.

Dyżury jako Pełnomocniczka Rektora ds. Równego Traktowania prowadzę w środy od godziny 9:00 do 10:00 na platformie MS Teams pod adresem http://tiny.cc/pelnomocniczka.

Mogą się Państwo ze mną skontaktować również przez chat na platformie MS Teams oraz mail’owo – a.studzinska@vizja.pl.

Obiecuję Państwa wysłuchać i pomóc w znalezieniu rozwiązania każdego problemu.

Na zakończenie niniejszego listu, chciałabym zaprosić do zapoznania się z definicją dyskryminacji oraz jej różnych form, na stronie Rzecznika Praw Obywatelskich i Amnesty International.

dr Anna Studzińska,
Pełnomocniczka Rektora ds. Równego Traktowania