Społeczność Facebook AEH studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.
Nasza strona na Facebooku
Na stronie uczelni AEH na Facebooku można znaleźć ciekawe wydarzenia i bieżące informacje z najróżniejszych tematów dotyczących studentów i uczelni. Głównym celem jest skuteczna komunikacja z kandydatami na studia i studentami uczelni. Facebook dostarczy Wam aktualnych wiadomości i ciekawostek o naszej uczelni. Tutaj możesz zadać pytanie, a otrzymasz odpowiedzi na nurtujące Cię kwestie dotyczące uczelni. Zobaczysz relację z ważnych dla uczelni uroczystości lub po prostu dowiesz się o nowościach natury organizacyjnej.
Bądź na bieżąco i dołącz do nas na Facebook!
Prywatne grupy na Facebooku
Zgrane grupy studentów – Społeczność Facebook AEH nieoficjalne, prywatne grupy Fb na roku konkretnego kierunku.
Nasi studenci chętnie korzystają z platformy Facebook nie tylko w celu komunikacji z innymi studentami na grupach prywatnych. Komunikują się również z nami na forum.
Jesteśmy dostępni na platformie Facebook.
Nieoficjalnie wiadomo, że są grupy na Facebook, gdzie można wyszukać swoją grupę przypisaną do danego roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.
Społeczność Facebook AEH
Czego dowiesz się z nieoficjalnych grup na Facebook?
Nieoficjalne grupy Facebook AEH dostarczają wielu niezbędnych organizacyjnie informacji, wewnątrz wspólnotowych. Dotyczą studentów danego roku i kierunku, raczej zawsze znajdzie się życzliwa osoba chcąca podzielić się informacjami na grupie Facebook. Wspólnoty tworzone są przez studentów dla studentów, zrzeszają kilkuset członków grupy, podejmując gorące tematy związane z kształceniem. Całkiem normalne jest, że tworzą się zgrane grupy studenckie, wspierające się w nauce, a dodatkowo integruje wszystkich członków grupy fakt, że mają wspólny cel.
Popularne narzędzie do komunikacji – Facebook
Coraz większa popularność Facebooka wśród studentów i użytkowników sieci w Polsce
Szybki rozwój portali społecznościowych sprawił, że coraz większe znaczenie również dla uczelni w Polsce ma możliwość kontaktu ze studentami za pośrednictwem Facebooka. Przede wszystkim studenci chętnie korzystają z tego komunikatora, kontaktując się z innymi studentami za pośrednictwem Facebooka na stworzonej przez studentów grupie. Przede wszystkim dla nich to narzędzie jest całkowicie naturalne. Jedynie nieliczni nie wyraża gotowości do używania tego medium komunikacyjnego. Ważna jest jednak, szczególnie na początku, odpowiednia komunikacja, poinformowanie, że takie narzędzie na Facebooku istnieje, później każdy z pewnością doceni te nowe możliwości.
Jak stworzyć grupę na Facebooku?
Studenci zwykle organizują sobie we własnym zakresie taką grupę społecznościową, z nazwą charakterystyczną dla danego kierunku roku oraz uczelni. Z reguły jedna osoba zakłada grupę na Facebook i zaprasza innych studentów z danego kierunku. Poprzez ten komunikator studenci przekazują sobie nieoficjalnie ważne informacje. Dlatego istotne jest, aby zaprosić wszystkich studentów danego roku i konkretnego kierunku.
Instrukcja stworzenia grupy na Facebooku
W prawym górnym rogu Facebooka, kliknij ikonę „Utwórz” .
Wybierz opcję Grupa z rozwijanego menu.
Uzupełnij okienko z nazwą grupy,
dodaj kilku użytkowników i ustaw opcję prywatności.
Kliknij przycisk: Utwórz, znajdujący się w lewym dolnym rogu strony.
Jak znaleźć prywatną grupę na Facebooku?
Aby znaleźć nowe grupy, które mogą Cię zainteresować:
- Dotknij w prawym górnym rogu Facebooka.
- Dotknij opcji Grupy.
- Dotknij opcji Odkryj w górnej części ekranu.
- Przewiń w dół, aby zobaczyć Grupy znajomych, Popularne w pobliżu lub Więcej propozycji.
Jak dołączyć do istniejącej grupy na Facebooku?
Instrukcja wyszukiwania zorganizowanej już grupy kierunku studiów
Możesz dołączyć do istniejącej grupy wpisując słowa kluczowe w wyszukiwarce Facebook: „AEH”, „kierunek studiów” można dodać „rocznik”, czyli na którym roku studiów jest dany kierunek. Zaznaczamy wyszukiwanie w „grupy”. Dołączając do istniejącej już grupy, można wcześniej zapytać administratorów o niezbędne informacje, np. czy trafiliśmy faktycznie do odpowiedniej grupy.