Zapisz sięOdwiedź nasDopasuj studia do siebie
Odwiedź nasDopasuj studia do siebie
 
Połącz się z tłumaczem języka migowegoPołącz się z tłumaczem języka migowego
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w ramach Międzynarodowej Rady Akademicko-Biznesowej, w grudniu 2023 roku i styczniu 2024 roku zorganizowane zostały kolejne warsztaty dla studentów zarządzania i IT.

14 grudnia 2023 roku zajęcia pt. „Etyka i katalog wartości w biznesie, studium przypadku na przykładzie branży muzycznej” poprowadził Piotr Kabaj, który swoje imponujące doświadczenie w branży muzycznej zdobywał w firmach takich jak Pomaton, EMI Music Poland, Warner Music Polska czy Takt. Warsztaty skierowane były do studentów zarządzania i opierały się na konkretnych przykładach z branży muzycznej, stanowiły próbę odpowiedzi na fundamentalne pytanie: „Czy warto być uczciwym w biznesie muzycznym?„. Celem zajęć był również opisanie wartości, jakie powinna reprezentować osoba pracująca z artystami i w branży muzycznej.

9 stycznia 2024 roku studenci Informatyki mogli uczestniczyć w warsztatach pt. „Rynek usług IT w Polsce i Europie. Jak zostać konsultantem SAP i na czym polega taka praca na co dzień?”. Prowadzącymi zajęcia byli reprezentanci firmy konsultingowej z branży IT – BPX S.A., wybitni praktycy biznesu: Anna Saczuk i Maciej Gieracha. Zajęcia obejmowały zagadnienia takie jak:

Krótka charakterystyka rynku IT w Polsce i w Europie:

  • Dlaczego ten rynek jest tak atrakcyjny dla młodych ludzi?
  • Czy istnieje jeden pożądany model kompetencji/profilu?

 

Podobnie jak na poprzednich warsztatach studentom najbardziej podobał się praktyczny wymiar zajęć, zaprezentowane studia przypadków oraz możliwość zadawania nurtujących ich pytań.