Zapisz sięOdwiedź nasDopasuj studia do siebie
Odwiedź nasDopasuj studia do siebie
 
Połącz się z tłumaczem języka migowegoPołącz się z tłumaczem języka migowego

Studia zaoczne po 50-tce w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.

Dlaczego warto studiować po 50-tce?

Przede wszystkim dlatego, że w każdym wieku warto poszerzać horyzonty. Warto rozwijać się, aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Dodatkowo dlatego, że wśród młodych ludzi zyskujemy świeżą energię do życia. Mamy znajomych w wieku naszych dzieci i głównie pozytywną energię do działania. Możemy zarazić się w dobrym sensie, nowymi pomysłami, koncepcjami i wyobrażeniami o otaczającym nas świecie. To także dobry czas na samorozwój, dlatego tak ważne jest, aby postrzegać aspekt studiowania jako wręcz rodzaj terapii, odmładzania. Jesteś w wieku, kiedy Twoje dzieci są już dorosłe, a Ty nie wiesz co ze sobą zrobić. Zainwestuj w samorozwój i pchnij się wysoko na ścieżce kariery. Możesz też całkowicie się przekwalifikować, nabywając zupełnie inne umiejętności i kompetencje.

Masz więcej zapału do nauki

Wracając na Studia zaoczne po 50-tce do rytmu nauki i wyzwań, jakie stawia przed Tobą uczelnia, możesz nawet odczuwać lekkie poczucie satysfakcji. Masz za sobą czas zgiełku codziennego życia, małych dzieci, rozpoczęcia kariery zawodowej, możesz poświęcić więcej czasu na edukację. Możesz zatem studiować dwa kierunki jednocześnie zdobywając przyszłościowy zawód, jesteś w tej dobrej sytuacji, że możesz całkowicie poświęcić się studiom zdobywając bardzo dobre wyniki. Możesz więc skorzystać z przywilejów i korzyści, które są przeznaczone dla najlepszych. Takim atrybutem jest stypendium naukowe za wybitne wyniki w nauce, do jego uzyskania wystarczy średnia 4,5.

Masz szansę na awans

Zdobycie dodatkowych kwalifikacji procentuje w miejscu pracy, gdzie, nie zapominajmy, pracuje mnóstwo wykształconych, młodych ludzi, pełnych energii i pomysłów. Dlatego też, jeśli interesuje Cię awans lub stanowisko dyrektora w Twoim miejscu pracy, powinieneś przede wszystkim pogłębić swoją wiedzę, zdobywając tytuł magistra. Wielu pracodawców ceni sobie wykształcenie swoich pracowników, dlatego chętnie wysyła ich na studia, zwracając częściowo koszty lub całkowicie finansując ich edukację. Zawsze lepiej mieć sprawdzonego, zwykle wieloletniego pracownika, niż inwestować czas i pieniądze w przyuczanie nowego pracownika.

Dbasz o swój samorozwój

Zdobywając wiedzę na wielu płaszczyznach, rozwijasz się i jesteś w stanie w ten sposób zadbać o swoją pamięć. Wiadomo przecież, że nasz mózg oprócz odpowiedniej diety potrzebuje ciągłych ćwiczeń, aby mógł prawidłowo funkcjonować. Systematyczna nauka powoduje, że pobudzasz zwoje mózgowe i stymulujesz je do pracy, co przyczynia się nie tylko do poszerzenia Twojej wiedzy, ale także do zwiększenia pamięci i koncentracji.

Bądź na bieżąco i dołącz do nas na Facebook!