Zapisz sięOdwiedź nas Dopasuj studia do siebie
Odwiedź nas Dopasuj studia do siebie
 
Połącz się z tłumaczem języka migowegoPołącz się z tłumaczem języka migowego
Biblioteka AEH

Biblioteka AEH

Biblioteka AEH w Warszawie jest biblioteką naukową, która zapewnia dostęp do zasobów informacyjnych studentom, pracownikom naukowo-dydaktycznym oraz osobom spoza Uczelni poszukującym wiedzy i literatury fachowej.

miejsc do pracy własnej

pokoje do cichej nauki lub pracy grupowej

stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu

Zakres tematyczny księgozbioru obejmuje piśmiennictwo z zakresu dyscyplin reprezentowanych w AEH: psychologię, zarządzanie, finanse, rachunkowość, bankowość, marketing, reklamę, prawo, administrację, politologię, informatykę oraz dziedziny pokrewne. Uzupełnienie głównego trzonu księgozbioru stanowią kodeksy, encyklopedie, słowniki, leksykony i roczniki statystyczne. Nasze zbiory liczą ponad 40 tysięcy woluminów wydawnictw zwartych oraz 300 tytułów czasopism, w tym 90 w prenumeracie bieżącej.

W Wypożyczalni zgromadzono książki, biuletyny, skrypty oraz wydawnictwa multimedialne bezpośrednio związane z kierunkami studiów i prowadzonymi specjalnościami.

W Czytelni można skorzystać z księgozbioru udostępnianego na miejscu, czasopism naukowych oraz prasy. W przestronnym wnętrzu do dyspozycji czytelników znajduje się:

stanowisko przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych wraz z niezbędnym oprogramowaniem [sprawdź]
sieć wi-fi
dostęp do naukowych baz danych
Regulamin Biblioteki Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie [plik pdf, 104.58 KB]

Katalog online

Warunkiem wypożyczenia książek jest spisanie sygnatur. Litery na początku sygnatury informują o statusie publikacji:
W, Z, S, B M, T
materiały można
wypożyczyć
do domu (30 dni);
materiały można
wypożyczyć
do domu (14 dni);
C, PW D
materiały udostępniane
wyłącznie na miejscu
w czytelni;
materiały tylko
dla słuchaczy studiów
podyplomowych;

Katalog zasobów dostępny jest online

Bazy danych dostępne w AEH

Pracownia Testów Psychologicznych

Zbiory PTP liczą ponad 170 narzędzi badawczych i są na bieżąco wzbogacane o najnowsze metody diagnostyczne. Uzupełnienie zasobów stanowią liczne publikacje książkowe oraz artykuły naukowe z zakresu psychometrii oraz diagnozy psychologicznej.

Wszystkie testy zgromadzone w Pracowni zostały oficjalnie wydane w Polsce lub mają aktualne polskie adaptacje. Do każdego z testów posiadamy pełne zestawy niezbędnych elementów (podręczniki, arkusze testowe, arkusze odpowiedzi, klucze oraz materiały pomocnicze). Zasady pracy Pracowni są zgodne z Kodeksem Etycznym Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

 

W naszych zbiorach znajdują się:

  • testy inteligencji i zdolności;
  • testy przydatne w psychologii zdrowia;
  • testy neuropsychologiczne;
  • kwestionariusze służące do pomiaru osobowości i temperamentu;
  • testy przydatne w psychologii rozwojowej;
  • testy projekcyjne.

Do korzystania z Pracowni zapraszamy w godzinach pracy Biblioteki.

Katalog zbiorów Pracowni Testów Psychologicznych dostępny jest pod adresem: https://psychotesty.vizja.pl/index.php

Publikacje Wydawnictwa AEH
w wolnym dostępie

Nakładem Wydawnictwa Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie ukazały się publikacje, z których można korzystać na zasadzie open access.

Open Access to wolny, bezpłatny i powszechny dostęp do publikacji elektronicznych o treściach naukowych i edukacyjnych. Każdy użytkownik sieci ma prawo czytać, kopiować, drukować, rozpowszechniać, indeksować, cytować i przeszukiwać zasoby otwarte, w tym pełne teksty artykułów, raportów z badań, materiałów konferencyjnych, wykładów akademickich i książek opublikowanych w modelu Open Access. Użytkownik korzysta z materiałów bez ograniczeń finansowych, prawnych i technicznych, przy zachowaniu praw autorskich.

  • Psychological perspectives on health and disease. Volume 1: Determinants of somatic and mental health. Praca zbiorowa pod redakcją Konrada Janowskiego. Wydawnictwo AEH, 2019 [plik pdf, 6.49 MB]
  • Psychological perspectives on health and disease. Volume 2: Manifestation and diagnoses of health conditions. Praca zbiorowa pod redakcją Krzysztofa Kiełkiewicza. Wydawnictwo AEH, 2019 [plik pdf, 5.45 MB]
  • Wybrane systemy wymiaru sprawiedliwości na świecie. Praca zbiorowa pod redakcją Bronisława Sitka i Damiana Michalskiego. Wydawnictwo AEH, 2020 [plik pdf, 4.25 MB]
  • Zachowania niepożądane w zakładach karnych. Wybrane zagadnienia. Amanda Michalska, Damian Michalski. Wydawnictwo AEH, 2020 [plik pdf, 5.68 MB]
  • The Humanitarian Principle of Punishment and the Protection of Prisoners within the European Legal Space. Maria Cristina Carta. Wydawnictwo AEH, 2020 [plik pdf, 1.02 MB ]
  • Współczesne trendy w zarządzaniu. Red. nauk. Marcin Smolira. Wydawnictwo AEH, 2020 [plik pdf, 8.56 MB]
  • Współczesne trendy w zarządzaniu: edycja 2. Red. nauk. Maria Mazur. Wydawnictwo AEH, 2021 [plik pdf, 14.8 MB]
  • Współczesne trendy w zarządzaniu: edycja 3. Red. nauk. Maria Mazur. Wydawnictwo AEH, 2022 [plik pdf, 10.3 MB]
  • W trosce o rozwój i bezpieczeństwo dziecka we współczesnym świecie – aspekty społeczno-prawne. Red. nauk. Anna Pawlak, Beata Skwarek, Justyna Stadniczeńko, Oksana Petrenko, Wydawnictwo AEH, 2022 [plik pdf, 10.4 MB]

Publikacje autorstwa pracowników naukowych AEH
w wolnym dostępie

  • Dariusz Makiłła, Czy twórczość Jana Kochanowskiego może być źródłem poznania prawa? [plik pdf, 177 KB]

Biuletyn informacyjny AEH

W związku z dążeniem do stałego rozwoju i doskonalenia kanałów komunikacji w naszej uczelni, w czerwcu 2020 r. rozpoczęliśmy wydawanie Biuletynu Informacyjnego AEH. Poniżej znajdą Państwo dotychczas opublikowane numery.

Serdecznie zachęcamy do współtworzenia newslettera. Prosimy o przesyłanie wiadomości, o których powinniśmy napisać. Mogą to być informacje o organizowanych przez Państwa konferencjach, relacje z wydarzeń naukowych, sprawozdania, zaproszenia do współpracy, informacje o sukcesach zawodowych (i nie tylko), otrzymanych grantach i stypendiach, jednym słowem wszystko, o czym chcielibyście Państwo poinformować społeczność akademicką. Zredagowany tekst wraz z ewentualnym zdjęciem, opatrzony imieniem i nazwiskiem autora, prosimy przesłać mailem do Biblioteki AEH: biblioteka@vizja.pl

Wsparcie dla pracowników działalności badawczo-rozwojowej

Zapoznaj się ze stroną wsparcia dla pracowników naukowych.

Czasopisma naukowe online

Wiele polskich naukowych i branżowych czasopism udostępnia pełne teksty artykułów w Internecie.

Poniżej lista wybranych, punktowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego periodyków, które można czytać online:

Ekonomia

Gospodarka

Logistyka

Kontakt

Adres:

Biblioteka Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej
w Warszawie
ul. Okopowa 59, 01-043 Warszawa
parter

poniedziałek – czwartek 08:00 – 16:00
piątek 08:00 – 16:00
10:00 – 18:00*

*dotyczy dni przedzjazdowych

W weekendy zjazdowe w siedzibie uczelni biblioteka jest czynna w soboty i w niedziele w godz. 08:30 – 16:00

W weekendy zjazdowe w trybie ZDALNYM biblioteka jest czynna wyłącznie w soboty w godz. 08:30 – 16:00

dane kontaktowe:

działanie biblioteki

Studenci niezapisani do biblioteki przed wypożyczeniem materiałów do domu powinni aktywować konto biblioteczne. W tym celu należy zgłosić się do biblioteki z legitymacją studencką.

Dla usprawnienia obsługi i skrócenia czasu oczekiwania na książki prosimy o rezerwacje materiałów przez katalog biblioteczny. Limit rezerwacji wynosi 6 pozycji. Sygnatury książek można do nas również wysłać mailem.

Przejdź do treści