Zapisz sięOdwiedź nasDopasuj studia do siebie
Odwiedź nasDopasuj studia do siebie
 
Połącz się z tłumaczem języka migowegoPołącz się z tłumaczem języka migowego

Informatyka studia II stopnia w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie

Program studiów na kierunku Informatyka ukierunkuje Cię na poznanie funkcjonowania rynku technologii informacyjnych. Zdobędziesz wiedzę z zakresu nowoczesnych technologii informacyjnych. Informatyka jest najpopularniejszym kierunkiem studiów według rankingu MEN na rok 2021/2022. Kierunek informatyka studia magisterskie (II stopnia), to program dla licencjatów i inżynierów. Dla licencjatów okres trwania nauki jest o pół roku dłuższy niż dla inżynierów.

Informatyka to szybko rozwijająca się dziedzina, dlatego program studiów magisterskich drugiego stopnia, na kierunku informatyka, na AEH zapewnia studentom doskonałą okazję do zgłębienia tego gorącego tematu. Oprócz wiedzy teoretycznej, nasz program kładzie nacisk na rozwój praktycznych umiejętności poprzez praktyczne doświadczenie z narzędziami inżynierii oprogramowania i językami programowania. Nasi absolwenci są bardzo poszukiwani przez pracodawców, ponieważ opanowali zarówno teorię, jak i praktykę.

Informatyka studia Twoich marzeń!

 

Studia informatyczne (specjalizacje na AEH)

Informatyka studia inżynierskie

Informatyka studia magisterskie (II stopnia)

 

Jakie predyspozycje potrzebne są do kierunku informatyka?

Predyspozycje do studiowania na kierunku informatyka mogą, ale nie muszą, wskazywać na zainteresowanie dziedzinami matematycznymi, statystycznymi i analitycznymi. Dodatkowo kandydat na studia powinien wykazywać znajomość języka angielskiego, ponieważ przydaje się ona do programowania, pogłębiania wiedzy w zagranicznych artykułach. Natomiast w środowisku międzynarodowym potrzebna jest znajomość języka na poziomie zaawansowanym. W firmach zagranicznych już sama rozmowa rekrutacyjna odbywa się w języku angielskim.

Co możesz robić po studiach informatycznych?

Absolwent specjalności informatyka będzie przygotowany do pracy w firmach programistycznych, agencjach marketingowych oraz różnych instytucjach i przedsiębiorstwach wykorzystujących nowoczesne formy dotarcia do klienta. A także w indywidualnej działalności gospodarczej opartej na innowacyjnych elektronicznych kanałach dystrybucji. Kierunek informatyka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku, przygotowując studentów do pracy w charakterze projektantów, programistów, testerów i konsultantów rozwiązań informatycznych. Studia informatyczne otwierają drogę do osiągania szczytów w dziedzinie IT i tylko od Ciebie zależy jakie osiągnięcia zdobędziesz. Jest wielu znanych informatyków, programistów, którzy swoimi projektami zaistnieli na rynku informatycznym całego świata: Bill Gates jeden z najbogatszych ludzi świata, Steve Jobs był guru dla milionów ludzi na całym świecie, Larry Page to dziewiąta najbogatsza osoba na świecie, Mark Zuckerberg w tym roku utrzymał swoją piątą pozycję w rankingu zamożności.

Informatyka studia – Specjalizacje

Sztuczna inteligencja i data science, aplikacje internetowe czy projektowanie aplikacji mobilnych to szybko rozwijająca się gałąź informatyki, która jest obecnie wykorzystywana niemal w każdej dziedzinie życia. Po ukończeniu studiów będziesz przygotowany do samodzielnego wykonywania zadań z zakresu nauki o danych, czyli data science, a także do stosowania najnowszych innowacji z zakresu sztucznych sieci neuronowych i nowoczesnych metod deep learning. Praca w branży IT to nie tylko programowanie i technologia! Trudno sobie wyobrazić skuteczną realizację projektów informatycznych bez efektywnego kierownika projektu, czyli project managera. A nawet najlepsi programiści nie stworzą świetnej aplikacji, jeśli nie będzie ona przygotowana przez właściwe zrozumienie potrzeb użytkowników. A tym właśnie zajmuje się UX/UI designer.

Informatyka studia – Czy to trudny kierunek?

Bardzo często studenci zastanawiają się, czy informatyka jest trudnym kierunkiem, bo matematyka jest filarem tej dziedziny. Jednak wszystko zależy od chęci, jeśli ten przedmiot stanowi jakiś problem, można wziąć korepetycje. Wszystko zależy od Twoich starań, czyli tego ile czasu poświęcisz na naukę tematu. Bardziej liczą się predyspozycje, wykazujące zdolności logicznego i analitycznego myślenia. Dlatego, że informatyka opiera się głównie o analizy i algorytmy, coś wynika z czegoś, choć czasem na pierwszy rzut oka pozornie nie ma związku. Istnieje również przeświadczenie, że humanista nie może zostać informatykiem, bo to nauka ścisła i tylko „umysł ścisły” jest w stanie to wszystko opanować. Tak naprawdę zależy od zaangażowania w każdej dziedzinie, w jakiej chcemy się rozwijać potrzebne jest poświęcenie i pasja.

Kierunek Informatyka studia skoncentrowane na funkcjonowaniu rynku informatycznego i nowoczesnych technologiach informatycznych.

Czy studia informatyczne są ciekawym kierunkiem?

Informatyka, to niezwykle ciekawy kierunek studiów, zarówno pod względem możliwości jakie dają nam dzisiejsze technologie, jak i wiedzy na temat technik i metod stosowanych w dzisiejszych czasach w informatyce. Informatyk wykorzystując możliwości komputera może osiągnąć niemalże każdy cel, wystarczy, że użyje odpowiedniej wiedzy. Informatyka to dziedzina ciągłego rozwoju, dlatego każdy informatyk, powinien interesować się tym tematem również po za studiami informatycznymi. Ciągłe dokształcanie nie tylko pogłębianie wiedzy i praktyki, ale daje też informatykom możliwość rozwoju na wielu płaszczyznach IT. Aktualne informacje uzupełniające wiedzę, są bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na możliwość proaktywnego planowania kariery zawodowej oraz permanentne potwierdzanie kwalifikacji i osiągnięć zawodowych.

Wyższa szkoła informatyka – Co dają Ci studia informatyczne?

Studenci często pytają, co mogą zrobić po studiach, aby zaspokoić swoje zainteresowanie określoną dziedziną. Informatyka to szybko rozwijająca się dziedzina, która oferuje wiele satysfakcjonujących opcji kariery. Jednak informatyka jest dziedziną multidyscyplinarną, która wymaga multidyscyplinarnego podejścia do uczenia się. Istnieje wiele możliwości kariery w informatyce, a uzyskanie dyplomu w tej dziedzinie zapewnia solidne podstawy. Jednak informatyka jest dziedziną konkurencyjną i niektórzy studenci mogą czuć się niedostatecznie wykwalifikowani, aby ją realizować. Chociaż informatyka jest dziedziną multidyscyplinarną, poznanie wszystkich jej aspektów może być trudne.

Komputery szybko stają się integralną częścią codziennego życia. Oprócz korzystania z komputerów do pracy i zabawy, wiele osób uczy się konkretnych umiejętności obsługi komputera, aby poszerzyć swoją wiedzę w tej dziedzinie. Wiele programów informatycznych na poziomie uczelni uczy studentów wykonywania tych zadań związanych z komputerem. Na przykład studenci informatyki uczą się kodować i mogą uczyć się innych języków programowania. Uczą się także, jak działają komputery i jak rozwiązywać problemy związane z komputerami. Oprócz informatyki niektóre uczelnie oferują programy z zakresu inżynierii komputerowej i informatyki. W zależności od zainteresowań i celów ucznia, programy te mogą stanowić solidne podstawy do udanej kariery.

Informatyka jest przedmiotem wielodyscyplinarnym

Mimo że informatyka jest przedmiotem wielodyscyplinarnym, pojawiają się pytania czy poznanie wszystkich jej aspektów może być trudne. Informatyka to wszechstronna dyscyplina, która obejmuje wiele różnych dziedzin nauki. To dziedzina informatyki, która jest już konkurencyjna, więc studenci być może będą musieli specjalizować się już na początku swojej kariery. Dyscyplina ta również szybko się rozwija, więc cały czas powstają nowe programy. Doprowadziło to do powstania wielu wyspecjalizowanych dziedzin informatyki, takich jak sztuczna inteligencja i tworzenie oprogramowania. Oznacza to, że studenci informatyki muszą na wczesnym etapie kariery specjalizować się w swojej dziedzinie. Może być trudno zdecydować, w których obszarach się specjalizować, co może być źródłem niepokoju dla uczniów. Jednak studenci informatyki powinni poświęcić trochę czasu na zapoznanie się ze wszystkimi opcjami na wczesnym etapie kariery, aby mieć szeroki wachlarz możliwości wyboru kariery.

Informatyka jest stosunkowo nową dziedziną

Informatyka jest stosunkowo nową dziedziną i nie zawsze była akceptowana jako zawód. Wiele osób nadal uważa, że ​​informatyka nie jest prawdziwym lub wartościowym zawodem. Postrzegają informatykę jako dziedzinę, która wymaga niewiele myślenia lub kreatywności, więc nie jest to cenny zawód. Jednak informatyka jest przedmiotem multidyscyplinarnym, wymagającym multidyscyplinarnego podejścia do nauki. Dlatego informatyka to świetna dziedzina do studiowania po liceum. To solidna podstawa obiecującej kariery. Uczelnia AEH proponuje studia w trybie stacjonarnym i studia w trybie niestacjonarnym.

Nawet w ramach jednej dziedziny istnieje wiele poddyscyplin. Na przykład nauka o danych to poddziedzina informatyki, która zajmuje się danymi. Studentom informatyki może być trudno nauczyć się wszystkich poddyscyplin na wczesnym etapie kariery. Jednak informatyka to duży obszar i istnieje wiele możliwości zatrudnienia. Dlatego studenci informatyki powinni zgłębić wiele poddyscyplin we wczesnej karierze, aby później mogli się specjalizować.

PRAKTYKI STUDENCKIE INFORMATYKA WARSZAWA  vizja.pl/praktyki/

Sprawdź, gdzie możesz odbyć praktyki studenckie na kierunku informatycznym

Informatyka II stopnia dla studentów studiów inżynierskich, czyli tych którzy chcą zdobyć tytuł magistra informatyki.

Czas trwania:
1,5 roku (3 semestry)

INFORMATYKA II STOPNIA

informatyka studia II stopnia dla studentów studiów licencjackich

Czas trwania:
2 lata (4 semestry)

INFORMATYKA II STOPNIA DLA OSÓB BEZ TYTUŁU INŻYNIERA

Informatyka studia inżynierskie

Czas trwania:
4 lata (8 semestrów)

PROJEKTOWANIE APLIKACJI MOBILNYCH

Informatyka studia inżynierskie

Czas trwania:
4 lata (8 semestrów)

APLIKACJE INTERNETOWE

Informatyka studia inżynierskie

Czas trwania:
4 lata (8 semestrów)

SZTUCZNA INTELIGENCJA I DATA SCIENCE

Informatyka studia inżynierskie

Czas trwania:
4 lata (8 semestrów)

ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI I USER EXPERIENCE

Informatyka studia inżynierskie

Czas trwania:
4 lata (8 semestrów)

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

Dołącz do nas na Linkedin | Facebook