Zapisz sięOdwiedź nas Dopasuj studia do siebie
Odwiedź nas Dopasuj studia do siebie
Połącz się z tłumaczem języka migowegoPołącz się z tłumaczem języka migowego

Studia w Warszawie w Akademii Ekonomicznej i Humanistycznej dają wiele możliwości nie tylko na płaszczyźnie edukacyjnej. Możliwość studiowania w trybie stacjonarnym w Warszawie otwiera przed studentami nowe horyzonty i sprzyja poznawaniu ciekawych i wartościowych znajomych.

Warszawa to wspaniała metropolia, jest tu szeroki dostęp do wiedzy, a także rozrywki i miejsc do spędzania czasu ze znajomymi. Dojazd na uczelnię w Warszawie jest łatwy i szybki

 

Miejsca kultury w Warszawie

 

Gdzie warto zjeść w Warszawie?

 

Atrakcje w Warszawie

 

Warszawa to miasto o wielu obliczach i wielu kulturach. Jest stolicą Polski i największym miastem tego kraju. Jest to również jedno z najstarszych miast w Europie i jedno z najsłynniejszych miejsc bitew z okresu II wojny światowej. Dzięki bogatej historii, licznym instytucjom kulturalnym i kultowym zabytkom Warszawa jest wspaniałym miejscem do życia.

KULTURA W WARSZAWIE

Najbardziej oczywistą cechą Warszawy jest jej bogactwo kultury. W mieście znajduje się wiele muzeów i teatrów, w których regularnie odbywają się przedstawienia i wystawy. W Warszawie jest rozległa sieć kin. Zarówno sieci Multipleks w dużych centrach handlowych jak i kina studyjne z repertuarem dla bardziej wymagających i wyrobionych kinomanów. Stare miasto, Łazienki Królewskie, Trakt Królewski i Kolumna Zygmunta na Starym Mieście to tylko część atrakcji, jaką proponuje Warszawa. Ponadto jest to epicentrum sztuki z niezliczonymi galeriami, pracowniami artystów i rzemieślnikami sprzedającymi artykuły artystyczne. W Warszawie istnieje również wiele zabytków; należą do nich zabytki z całej Europy i świata. Ponadto przez cały rok w mieście odbywa się wiele festiwali i wydarzeń, w tym festiwale filmowe, festiwale jazzowe i inne.

ARCHITEKTURA W WARSZAWIE

Wiele osób uważa, że ​​architektura Warszawy odzwierciedla jej różnorodne kultury. Miasto istnieje od średniowiecza i ma wiele budynków z tamtej epoki. Z biegiem czasu budynki te były odnawiane, dzięki czemu kilkakrotnie w historii Warszawa zachowała swoją oryginalną architekturę. Dzięki tej tradycji wiele starych budynków przetrwało wojny i okresy trudności gospodarczych, aby stać się częścią polskiej kultury.

WARSZAWA ATRAKCJE

Mnóstwo atrakcji w Warszawie oferuje miejsca związane z rozwojem technologii i smart city, dlatego ważnym miejscem na mapie atrakcji jest Centrum Nauki Kopernik, w którym dominują ciekawostki z zakresu nowoczesnych odkryć technologii. Multimedialny Park Fontann, gdzie w soboty wieczorem odbywają się multimedialne widowiska laserowe. Godnym uwagi są tereny zielone, mimo ogólnie panującego zgiełku miasta, można w Warszawie wypocząć w naprawdę sprzyjających warunkach natury. Warszawa oferuje takie miejsca jak Kampinowski Park Narodowy, Ogród Saski, Park Skaryszewski, czy chociażby największy w Europie ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

ŚCIEŻKI ROWEROWE W WARSZAWIE

Warto wspomnieć o znacznej ilości warszawskich ścieżek rowerowych i rozwiniętej sieci wypożyczalni rowerów miejskich, jak również prywatnych hulajnóg i rowerów oraz skuterów elektrycznych. Przede wszystkim o dobrych trasach rowerowych do Kabat, do Powsina i nad Zegrze, a także nad Wisłą wzdłuż Wału Wiślanego, zarówno na południe, w kierunku Otwocka jak również na Północ, w kierunku Modlina. O tym, że Warszawa znajduje się w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego z rozległymi terenami lasu sosnowego i mieszanego. Powsin z ogrodem Botanicznym, Park Kampinoski, Las Bielański, Las Kabacki. Lasy Wawersko-Otwockie z siecią wzniesień Morenowych. Wszystko to w bezpośrednim otoczeniu Warszawy daje możliwości wypoczynku blisko przyrody jak również aktywnego wypoczynku.

SZTUKA W WARSZAWIE

Łatwo zauważyć, jak życie w tak bogatym środowisku kulturowym może przynieść korzyści Twojej edukacji. W Warszawie istnieje tak wiele muzeów, że goście mogą bez problemu spędzać weekendy oglądając ciągle nowe dzieła sztuki. Ponadto istnieje kilka teatrów, w których regularnie wystawiane są sztuki i musicale. Architektura zapewnia również mnóstwo naturalnego oświetlenia w nocy; to pozwala ludziom studiować lub angażować się w inne hobby w ciągu dnia i cieszyć się możliwościami kulturalnymi po zmroku.

STUDIA W WARSZAWIE

O ile to wszystko jest dobre, to jeszcze lepiej jest, gdy weźmiemy pod uwagę możliwości edukacyjne Warszawy. Studia w Warszawie oferują wiele opcji w zakresie wyboru kierunku lub specjalizacji. Pojawiły się zupełnie nowe specjalizacje, takie jak chociażby Fashion Design & Sustainable Fashion Management w ramach kierunku Fashion design w naszej uczelni.
Wiele osób przenosi się do Warszawy ze względu na jej historię lub kulturę, biorąc pod uwagę stare miasto, jednak ma ono również wiele nowoczesnych obiektów i udogodnień. Infrastruktura miasta jest bardzo zróżnicowana, powstało mnóstwo imponująco nowoczesnych budynków, tak jak m.in. nasz kampus. W Warszawie znajduje się wiele uczelni wyższych, co oznacza, że istnieje wiele możliwości studiowania dla osób zainteresowanych dalszym kształceniem. Niezależnie od wyboru kierunku studiów lub kariery, mieszkanie w Warszawie daje dostęp do szerokiej gamy możliwości edukacyjnych. Każdy aspirujący student chętnie z nich skorzysta. Mnóstwo bibliotek i księgarni, klubów i ośrodków kultury, które dostarczą Ci dodatkowej wiedzy, potrzebnej w samorozwoju. Nasza uczelnia proponuje bardzo dobrze wyposażoną bibliotekę AEH w Warszawie, która pomoże w uzyskaniu niezbędnej wiedzy.

KOMUNIKACJA W WARSZAWIE

Tu warto wspomnieć o rozwiniętej komunikacji publicznej oraz o tym, że jeden bilet umożliwia podróż autobusami, tramwajami, metrem, koleją miejską a nawet Kolejami Mazowieckimi w granicach miasta i do miejscowości pod Warszawą w ramach I i II strefy komunikacyjnej.

Dla wielu osób wybór miejsca zamieszkania decyduje o tym, czy zostaną profesjonalistami czy przeciętnymi obywatelami – podobnie jak dla każdego, kto realizuje swoje cele życiowe. Jeśli dotyczy to Ciebie, rozważ zamieszkanie w Warszawie, ponieważ pomoże Ci ona odnieść sukces, zapewniając tak wiele możliwości kulturalnych każdego dnia tygodnia.

Atrakcje w Warszawie to przede wszystkim miejsca, które warto odwiedzić ze względu na historię związaną z miastem, ale także miejsca rozrywki i kultury.

Miejsca kultury w Warszawie

 

[góra]

Stare miasto w Warszawie 

Warszawska starówka to przede wszystkim piękna architektura, którą zachwycają się nie tylko turyści. Warszawiacy często odwiedzają to miejsce ze względu na liczne obiekty gastronomiczne, mnóstwo restauracji, kafejek i letnich ogródków. Jest tam też taras widokowy, gdzie można zobaczyć panoramę Warszawy.

Trakt Królewski 

Trakt Królewski w Warszawie to nazwa dawnej drogi łączącej Zamek Królewski w Warszawie z pałacem w Wilanowie. Trasa Traktu Królewskiego w Warszawie prowadzi od gmachu URM, Park Ujazdowski do placu Trzech Krzyży, dalej do Kolumny Zygmunta na starówce i Zamku Królewskiego, aż po Stare miasto. Powyższa propozycja to spacer o długości 4 km wzdłuż części Traktu położonej w centrum, od Urzędu Rady Ministrów do Starego Miasta.

Łazienki Królewskie w Warszawie

Okazały budynek nad urokliwym stawem pełnym ptactwa i ryb. Latem, aż do jesieni stałymi mieszkańcami warszawskich Łazienek są pawie, które przyciągają turystów swoim pięknym upierzeniem i dostojnością sprzyjającą temu miejscu. Tu na chwilę przeniesiesz się do XVIII wieku, Warszawa szczyci się tym miejscem nie tylko ze względu na wspaniałą architekturę tego zespołu pałacowo ogrodowego, ale również historię tamtych wydarzeń. Stanisław August Poniatowski przyczynił się do powstania pałacu Na Wyspie w latach 80 XVIII wieku. Oprócz architektury budynków, pawilonów, Amfiteatru w Łazienkach oraz wolnostojących rzeźb znajdują się tam cztery ogrody: Królewski, Romantyczny, Modernistyczny oraz Chiński.

Pałac Kultury i Nauki

Okazała architektura kojarzona przez wszystkich przyjezdnych ściśle z Warszawą, jest spuścizną narodową jako dar od narodu radzieckiego dla narodu polskiego. Warszawa ma wiele miejsc kojarzących się z epoką PRL. To miejsce zostało zagospodarowane częściowo przez miasto stając się siedzibą Rady m. st. Warszawy, a częściowo przez ośrodki kultury. Na 30 piętrze znajduje się Taras Widokowy położony na wysokości 114 m, tu rozpościera się widok na całą Warszawę, ale warto się tam wybrać w bezchmurny dzień, jeśli chcemy zobaczyć panoramę Warszawy.

Muzeum Powstania Warszawskiego

To wyjątkowe miejsce upamiętniające naszą historię narodową i czasy, kiedy Warszawa broniła się w czasie okupacji Niemiec. Wewnątrz budynku zorganizowano wystawy, które w nowoczesnej formie technologicznej, pokazują zdjęcia i filmy multimedialne z tamtych czasów. Miejsce to w Warszawie pełni znaczącą rolę, gdyż opowiada o ludziach, obiektach i wydarzeniach, które dotknęło mieszkańców Warszawy.

Gdzie warto zjeść w Warszawie?

[góra]

W Warszawie jest wiele miejsc odwiedzanych przez miłośników kunsztu gotowania, ale gusta kulinarne są bardzo indywidualne.

Uczelnia AEH zadbała o studenckie podniebienia, dlatego w kantynie naszego Kampusu, zjesz pyszny posiłek, który nie pustoszy studenckiej kieszeni. Studia w Warszawie sprzyjają znalezieniu ciekawych kulinarnie miejsc, miasto oferuje mnóstwo obiektów gastronomicznych i restauracji, w których można dobrze i tanio zjeść. Kiedy już się zadomowisz, pomożemy Ci w wyborze miejsca. Dla nowych osób stawiających pierwsze kroki w Warszawie, pożywne dania na studenckim budżecie, bez napiwków, to spore wyzwanie.

  • Bambino. Bar mleczny, ul. Hoża 19 (centrum)
  • Gdański Bar Mleczny, ul. Gen. Andersa 33
  • Bar Prasowy, ul. Marszałkowska 10/16
  • 7 street, Gocław, ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 7, Wawer ul. Kazimierza Szpotańskiego 4
  • Bar mleczny familijny, ul. Nowy Świat 3

Atrakcje w Warszawie

[góra]

 

Studia w Warszawie są naprawdę imponujące, wiele propozycji jest skrojonych na miarę przeciętnego studenta, poszukaj odpowiedniej dla siebie.

Studia w Warszawie mogą być naprawdę ciekawe, wszystko zależy od kreatywności i sposobu wyszukiwania w Internecie nachodzących wydarzeń, ale są i stałe atrakcje. Rejs galarem po Wiśle, zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem, wycieczka autobusem Hop – on Hop – off, wycieczka i wstęp na taras widokowy PKiN, koncerty muzyki klasycznej na Starym Mieście, liczne koncerty, muzea i ośrodki sportowe, baseny i siłownie. Wszelkie atrakcje dostępne są również w mniej znanych miejscach, a jakże często odwiedzane przez studentów.

Wypoczynek i relaks na łonie natury i nie tylko

W powsińskim Parku kultury na polanie grillowej, można w przyjaznej atmosferze rozpalić grilla lub ognisko w wyznaczonych miejscach. Na całej plaży wzdłuż Wisły, również rozpalisz legalnego grilla lub ognisko. Warszawa ma wiele miejsc, gdzie można porządnie wypocząć i się zrelaksować. Salony masażu i SPA, wciąż proponują zniżki dostępne na portalach typu groupon. Jeśli chcesz możesz również wypożyczyć rower. Warszawa dysponuje mnóstwem ścieżek, do bardzo interesujących miejsc w Warszawie i okolicach.

 

[góra]

 

Dołącz do naszej strony Facebook Zapraszamy!