Cyberbezpieczeństwo – studia w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie to kierunek kształcący specjalistów z zakresu bezpieczeństwa informacyjnego, czyli:
(FAQ) pytania i odpowiedzi – Kierunek cyberbezpieczeństwo
Zobacz najczęściej zadawane pytania
Czy warto iść na studia na kierunku cyberbezpieczeństwo?
Rozwiń odpowiedź na pytanie: Czy warto iść na studia na kierunku cyberbezpieczeństwo?
Jednym z najważniejszych aspektów cyberbezpieczeństwa jest ochrona danych. Dlatego kierunek cyberbezpieczeństwo, jako szybko wzrastająca dziedzina IT, wymaga dodatkowo wykwalifikowanych specjalistów do ochrony danych i systemów nie tylko w sektorach IT. Cyberbezpieczeństwo to bardzo złożona dziedzina, która wymaga specjalistycznych umiejętności, to wciąż bardzo lukratywna i rozwijająca się dyscyplina. Jednak wsparcie specjalistów cyberbezpieczeństwa jest potrzebne także w innych, nieinformatycznych sektorach i działach. Dlatego cyberbezpieczeństwo dla licencjatów to specjalizacja dla tych, którzy chcą kreować przyszłe kierunki transformacji informacji i wyznaczać standardy, wdrażane przez specjalistów IT. Musimy inwestować w edukację specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa, abyśmy mogli chronić nasze systemy i dane.
Jak się zrekrutować na kierunek cyberbezpieczeństwo?
Rozwiń odpowiedź na pytanie: Jak się zrekrutować na kierunek cyberbezpieczeństwo?
Zrób to w 5 krokach!
- Wejdź na https://vizja.pl/
- Wybierz wymarzony kierunek
- Uzupełnij dane osobowe w systemie rekrutacyjnym
- Wgraj wymagane dokumenty
- Poczekaj na kontakt ze strony pracownika biura rekrutacji w celu umówienia się na podpisanie umowy
Przekonaj się sam!
Cyberbezpieczeństwo studia – jaki jest ich cel?
Rozwiń odpowiedź na pytanie: Studia cyberbezpieczeństwo - jaki jest ich cel?
Cyberbezpieczeństwo to rozwijająca się dziedzina, która wymaga wykwalifikowanych specjalistów do ochrony danych i systemów. Z tego powodu wiele szkół wyższych i uniwersytetów zaczęło oferować studia z zakresu cyberbezpieczeństwa. Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa jest wysokie i oczekuje się, że ta tendencja wzrośnie o 30%. Dlatego zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa sprawia, że jest to opłacalna specjalizacja, którą studenci mogą realizować w naszej uczelni. Ze względu na duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, wiele osób próbowało zostać profesjonalistami w tej dziedzinie. Niestety wciąż nie ma wystarczającej liczby wykwalifikowanych specjalistów, aby zaspokoić popyt na ten kierunek studiów.
Do kiedy można się zapisać na kierunek cyberbezpieczeństwo?
Rozwiń odpowiedź na pytanie: Do kiedy można się zapisać na kierunek cyberbezpieczeństwo?
Na kierunek cyberbezpieczeństwo możesz zapisać się na studia do 30 września br.
Cyberbezpieczeństwo studia online – czy można odbyć studia zdalnie?
Rozwiń odpowiedź na pytanie: cyberbezpieczeństwo studia online - czy można odbyć studia zdalnie?
Tak, ten program jest również dostępny
online. Każdy kto chce odbyć studia zdalnie, ma taką możliwość. Przy rejestracji zaznacza opcję online, wybierając tryb studiów.
Kiedy będzie dostępny plan zajęć na kierunku cyberbezpieczeństwo?
Rozwiń odpowiedź na pytanie: Kiedy będzie dostępny plan zajęć na kierunku cyberbezpieczeństwo?
Zwykle organizacja zajęć i harmonogramów zajmuje najwięcej czasu dlatego, że na te wiadomości ma wpływ również finalny stan ilości rekrutowanych osób. Plan zajęć na kierunku cyberbezpieczeństwo, będzie dostępny w pierwszym tygodniu października br.
Dlaczego warto wybrać studia na kierunku cyberbezpieczeństwo w Warszawie?
Dlaczego warto wybrać studia na kierunku cyberbezpieczeństwo w Warszawie?
Warszawa to wspaniała metropolia, jest tu zarówno szeroki dostęp do wiedzy, ale także rozrywki i miejsc do spędzania czasu ze znajomymi. Dojazd na uczelnię i możliwość znalezienia połączenia w Warszawie jest łatwa i szybka, dzięki zróżnicowanemu wyborowi komunikacji miejskiej. Ze względu na Metro komunikacja miejska środkami publicznego transportu zbiorowego jest dużo szybsza. Ponadto student w Warszawie dużo łatwiej znajdzie pracę odpowiadającą jego oczekiwaniom, pracodawcy często są skłonni dopasować grafik pracy do harmonogramu studiów.
Czy jest limit miejsc na kierunku cyberbezpieczeństwo studia w AEH w Warszawie?
Rozwiń odpowiedź na pytanie: Czy jest limit miejsc na kierunku cyberbezpieczeństwo studia w Warszawie?
Wystarczy, że zdasz podstawową maturę i możesz rozpocząć proces rekrutacji. Na naszej uczelni specjalność cyberbezpieczeństwo jest często wybierana przez studentów m.in. w celu zdobycia wiedzy i umiejętności praktycznych w wielu dziedzinach. Kierunek cyberbezpieczeństwo daje ogólne przygotowanie do wykonywania praktycznie każdego zawodu związanego z bezpieczeństwem informacyjnym. Konkurencyjny charakter tej dziedziny sprawia, że na kierunek cyberbezpieczeństwo zgłasza się bardzo dużo chętnych. Wynika to z dużego zapotrzebowania na wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Wiele osób chce wejść do tego sektora, ponieważ oferuje dobre wynagrodzenie i korzyści. Jednak wejście w świat cyberbezpieczeństwa wymaga poświęcenia i ciężkiej pracy. Dlatego trudno jest wkroczyć do tej dziedziny bez odpowiedniej ciężkiej i systematycznej pracy w zdobywaniu wiedzy teoretycznej i praktycznej.
Czy studia na kierunku cyberbezpieczeństwo są trudne?
Rozwiń odpowiedź na pytanie: Czy studia na kierunku cyberbezpieczeństwo są trudne?
Pierwsze zajęcia mogą być dużym zaskoczeniem dla studentów na specjalności cyberbezpieczeństwo. Jednak przy systematycznej pracy robią oni znaczne postępy w rozwijaniu swojej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Na uczelni można szybko opanować wiedzę z takich przedmiotów jak wprowadzenie do cyberbezpieczeństwa, międzynarodowe stosunki polityczne czy zarządzanie projektami, ponieważ materiał jest wykładany w bardzo przystępny sposób. Program cyberbezpieczeństwa jest podstawową dyscypliną akademicką dla studentów specjalizujących się na kierunku cyberbezpieczeństwa studiów licencjackich. Praktyczny charakter programu licencjackiego cyberbezpieczeństwa kształtuje kompetencje w bardziej złożonych obszarach, takich jak podstawy komunikacji społecznej, teoria organizacji i zarządzania oraz zasoby informacyjne z perspektywy międzynarodowej, a także bezpieczeństwo metropolii i społeczności. Wiele osób wybiera cyberbezpieczeństwo jako kierunek informatyczny, ponieważ interesuje ich programowanie i bezpieczeństwo informacji od strony technicznej, jako prestiżowy temat obecnych czasów. Jednak inni wybierają cyberbezpieczeństwo studia licencjackie ze względu na skupienie się na bezpieczeństwie danych w innych sektorach, czyli studiowanie cyberbezpieczeństwa w kontekście wspierania wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa informacji.
Co można robić po studiach na kierunku cyberbezpieczeństwo?
Rozwiń odpowiedź na pytanie: Co można robić po studiach cyberbezpieczeństwo?
Program cyberbezpieczeństwa jest podstawową dyscypliną naukową dla studentów kierunku cyberbezpieczeństwo. Praktyczny charakter programu cyberbezpieczeństwa studiów inżynierskich kształtuje kompetencje w zakresie informatyki i programowania. Jeśli jednak chcesz rozpocząć karierę w świecie bezpieczeństwa danych na studiach licencjackich, musisz wiedzieć, co możesz robić po studiach z zakresu cyberbezpieczeństwa. Jak możesz rozwijać się jako jednostka, aby pracować na najwyższym poziomie w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i odnieść sukces jako specjalista ds bezpieczeństwa informacyjnego. Kierunek cyberbezpieczeństwo przygotuje Cię do zatrudnienia na różnych stanowiskach w korporacjach oraz organach państwowych. Wyznaczania celów wewnętrznych strategii bezpieczeństwa w sieci, monitorowania nowych trendów oraz analizowania zagrożeń w zakresie cyberbezpieczeństwa. Jako osoba z szeroką znajomością prawa będziesz mógł nadzorować zgodność przepisów wewnętrznych z prawem krajowym i międzynarodowym w obszarze cyberbezpieczeństwa. Będziesz również gotowy do opracowywania szkoleń, dokumentacji i projektów z zakresu bezpieczeństwa informacyjnego. Po studiach na kierunku cyberbezpieczeństwo będziesz przygotowany do pracy w firmach, gdzie będziesz wspierać działania informatyków w ich pracy na płaszczyźnie szkoleń, dokumentacji i projektów z zakresu bezpieczeństwa informacyjnego.
Czy specjalizacja cyberbezpieczeństwo się otworzy?
Rozwiń odpowiedź na pytanie: Czy dana specjalizacja się otworzy?
To czy dana specjalizacja się otworzy bądź nie, zależy od ilości osób, które wybiorą tę specjalizację na etapie rekrutacji. W przypadku zmiany decyzji o wyborze specjalizacji, jest możliwość jej zmiany w ciągu roku akademickiego.
Dlaczego warto studiować na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie?
Rozwiń odpowiedź na pytanie: Dlaczego warto studiować na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie?
AEH sprawi, że w stosunkowo niedługim czasie zdobędziesz umiejętności i kompetencje niezbędne do pracy nad rozwiązywaniem wymagających zadań z zakresu cyberbezpieczeństwa w firmach o lokalnym oraz globalnym zasięgu. Jesteśmy uczelnią niepubliczną znajdującą się wśród 16 elitarnych uczelni z całej Polski, wyróżnioną przez MEiN, PERSPEKTYWY, THE Impact Ranking.
Cyberbezpieczeństwo – studia prywatne Warszawa – dlaczego warto?
Rozwiń odpowiedź na pytanie: cyberbezpieczeństwo - studia prywatne Warszawa - dlaczego warto?
Wykładowcy, którzy uczą na naszej uczelni są również zatrudnieni na najlepszych uczelniach publicznych. Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie umożliwi Ci uzyskanie praktycznej wiedzy, którą z łatwością zastosujesz w swoim przyszłym miejscu pracy. Pracodawcy zwracają cały czas uwagę na brak przygotowania studentów do pracy w danym zawodzie. Absolwenci, którzy brali udział w praktycznych zajęciach, odbywali ćwiczenia z wykładowcami – praktykami, a nie byli tylko słuchaczami teoretycznych wykładów, potrafią lepiej odnaleźć się na rynku pracy. Nowatorskie podejście do nauczania jest właśnie tym, co w dużej mierze gwarantuje AEH.
Kierunek cyberbezpieczeństwo studia Warszawa
– Co nas wyróżnia?
Wyróżnienie uczelni AEH w Warszawie – Ranking Szkół Wyższych PERSPEKTYWY 2022.
AEH w rankingu Szkół Wyższych zajęła:
6 miejsce spośród wszystkich uczelni w Polsce.
37 pozycję ranking uczelnie akademickie w Polsce;
39 miejsce w rankingu Efektywność naukowa 2022
42 pozycję w rankingu Absolwent na rynku pracy 2022.
Źródło: https://ranking.perspektywy.pl/2022/ranking/ranking-uczelni-akademickich/criteria/umiedzynarodowienie
Wyniki ewaluacji MEiN – AEH uzyskała pełnię praw akademickich w 4 dyscyplinach naukowych!
– Wykaz_kategorii_naukowych_2022
W wyniku przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki ewaluacji działalności naukowej za lata 2017-2021 wszystkie dyscypliny, w których Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie prowadziła działalność badawczą, osiągnęły wysoką kategorię naukową B+.
Podstawą przeprowadzonej ewaluacji były przede wszystkim osiągnięcia naukowe wszystkich pracowników badawczo-dydaktycznych uczelni. Pod uwagę były brane również efekty finansowe prowadzonych badań naukowych i prac rozwojowych. Ponadto uwzględniono wpływ działalności naukowej na funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki.
Dzięki otrzymaniu tak wysokich kategorii naukowych, uczelnia uzyskała pełnię praw akademickich. W szczególności cyberbezpieczeństwo do nadawania stopni naukowych doktora oraz doktora habilitowanego nauk społecznych w czterech dyscyplinach m.in.:
- ekonomia i finanse,
- nauki prawne,
- nauki o polityce i administracji,
- psychologia.
AEH w THE Impact Ranking 2022
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie została ujęta w prestiżowym rankingu uczelni wyższych THE Impact Ranking 2022.
Impact Rankings, przygotowywany przez Times Higher Education, to jedyny międzynarodowy ranking oceniający szkoły wyższe pod kątem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Celem rankingu jest promowanie uczelni mierzących się z kluczowymi wyzwaniami współczesności oraz mających największy wkład w budowanie zrównoważonego społeczeństwa.
Nasza uczelnia w tegorocznej edycji rankingu została uwzględniona w dwóch obszarach:
-good health and weel-being
-reducing inequalities
Szczególnie w tym drugim obszarze nasza uczelnia wyróżnia się na tle pozostałych polskich uczelni ujętych w rankingu.
The Impact Ranking z roku na roku staje się coraz bardziej popularny wśród uczelni, także w Polsce. W pierwszej edycji Impact Rankings znalazła się tylko jedna polska uczelnia. W następnej pięć, a w tegorocznej jest ich już 16 – wśród nich Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie. AEH w The Impact Ranking
Sprawdź nasze wydarzenia na portalu Facebook, tu więcej informacji
Zobacz specjalizację na kierunku cyberbezpieczeństwo
studia Warszawa
Specjalizacja na kierunku cyberbezpieczeństwo, studia Warszawa
Tryb studiów: studia stacjonarne, studia niestacjonarne i studia online
Studia I stopnia
Studia II stopnia