Zapisz sięOdwiedź nasDopasuj studia do siebie
Odwiedź nasDopasuj studia do siebie
 
Połącz się z tłumaczem języka migowegoPołącz się z tłumaczem języka migowego

Doradztwo podatkowo-finansowe studia II stopnia, czyli studia magisterskie

Marzeniem wielu studentek i studentów, odbywających studia prawnicze lub o profilu ekonomicznym, jest wykonywanie w przyszłości  zawodu doradcy podatkowego. W polskim systemie szkolnictwa Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie jest pionierem w zakresie przygotowywania osób chętnych do wykonywania tego bardzo ciekawego zawodu. Odbycie studiów prawniczych lub ekonomicznych, w ich klasycznym kształcie, nie daje wystarczającego przygotowania teoretycznego i praktycznego do jego wykonywania – z uwagi na fakt, iż dopiero od 15 lat zawód ten jest prawnie usankcjonowaną profesją. Proponowany kierunek kształcenia daje możliwość zdobycia wiedzy niezbędnej do przygotowania do egzaminu na doradcę podatkowego tak, aby w przyszłości sprostać oczekiwaniom pracodawców pragnących zatrudnić tego typu specjalistów lub by prowadzić własną działalność gospodarczą.

Specjalność ta umożliwia studentom zdobycie wiedzy i rozwinięcie umiejętności z zakresu:

  • egzaminów na doradcę podatkowego,
  • nowoczesnej optymalizacji podatkowej i wspólnotowego prawa podatkowego.

Finanse i handel międzynarodowy studia II stopnia, czyli studia magisterskie

Rynki handlowe, paliw, metali, rolne, energii to podstawa gospodarki przedsiębiorstw i przedmiot handlu krajowego i międzynarodowego. Zrozumienie mechanizmów tych rynków, to podstawa sukcesu gospodarczego oraz warunek właściwego odczytywania zjawisk makroekonomicznych, takich jak inflacja czy kryzysy. Wiedza i kwalifikacje zdobyte na tej specjalności mają charakter unikatowy – niezwykle cenny dla przedsiębiorstw, korporacji, banków, funduszy inwestycyjnych, handlu międzynarodowego, agent rządowych i organizacji międzynarodowych. Studia pozwalają poznać i zrozumieć zagadnienia związane ze specyfiką systemów politycznych, gospodarki światowej, globalizacji czy też różnić kulturowych oraz religijnych. W trakcie zajęć studenci zdobędą także wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu negocjacji, dyplomacji oraz prawa międzynarodowego. Dowiedzą się także jak analizować i interpretować wydarzenia rozgrywające się na światowych scenach politycznych i gospodarczych.

Studia adresowane są do osób które chciałyby swoją karierę zawodową związać z nie tylko z finansami, ale również z szeroko pojętą współpracą na rynkach międzynarodowych, pracą w firmach, instytucjach i organizacjach, które swoją działalność prowadzą na arenie międzynarodowej.

Finanse i rachunkowość

Kierunek studiów Finanse i rachunkowość

Kształcenie na tej specjalności obejmuje:

  • analizę i prognozowanie koniunktury na rynkach międzynarodowych;
  • międzynarodowe transakcje handlowe -zawieranie, zabezpieczanie i rozliczanie;
  • zarzadzanie ryzykiem rynkowym; inwestycje spekulacyjne na rynkach międzynarodowych.

Finanse menedżerskie studia II stopnia, czyli studia magisterskie

W złożonych warunkach zarządzania zachodzi konieczność zbierania, analizy oraz przetwarzania informacji finansowych i niefinansowych, uzyskanych przy pomocy metod i narzędzi rachunkowości zarządczej do podejmowania operacyjnych i strategicznych decyzji finansowych, gospodarczych oraz do kontroli ich realizacji. Absolwenci specjalności będą posiadali umiejętności z zakresu wszystkich obszarów zarządzania finansami. Czyli ocen finansowych korzyści i ryzyka, planowania, kontroli oraz oceny efektywności inwestycji. Będą również potrafili wykonywać kalkulacje, przewidywać ryzyko finansowe, podejmować decyzje w oparciu o wyniki analiz, także w warunkach nietypowych, bądź w przypadku trudnej sytuacji gospodarczej.

Finanse publiczne studia I stopnia, czyli studia licencjackie

Specjalność koncentruje się na zagadnieniach z zakresu funkcjonowania sektora finansów publicznych, prowadzenia ewidencji księgowej dla jednostek z tego sektora, realizacji zadań audytora wewnętrznego, a także z zakresu podatków, prawa podatkowego oraz specyfiki funkcjonowania administracji skarbowej, ewidencji i rozliczania podatków. Absolwenci specjalności będą posiadali umiejętności z zakresu obszarów zarządzania finansami w jednostkach i instytucjach publicznych. Czyli w komórkach finansowo-księgowych jednostek administracji publicznej, a także urzędach, izbach skarbowych i instytucjach współpracujących z sektorem publicznym.  Będą również potrafili wykonywać kalkulacje, przewidywać ryzyko finansowe, podejmować decyzje w oparciu o wyniki analiz, także w warunkach nietypowych, bądź w przypadku trudnej sytuacji gospodarczej.

 

Finanse samorządowe studia II stopnia, czyli studia magisterskie

Specjalność koncentruje się na zagadnieniach z zakresu funkcjonowania sektora finansów publicznych w zakresie samorządu terytorialnego, prowadzenia ewidencji księgowej dla jednostek z tego sektora, realizacji zadań audytora wewnętrznego, a także z zakresu podatków, prawa podatkowego oraz specyfiki funkcjonowania administracji danego regionu – gminy, powiatu czy województwa, ewidencji i rozliczania podatków. Absolwenci specjalności będą posiadali umiejętności z zakresu obszarów zarządzania finansami w jednostkach i instytucjach publicznych. Czyli w urzędach i placówkach samorządowych, administracji państwowej, a także gminnych, powiatowych i wojewódzkich jednostkach samorządowych.

Handel i finanse międzynarodowe studia I stopnia, czyli licencjackie

Studia pozwalają poznać i zrozumieć zagadnienia związane ze specyfiką systemów politycznych, gospodarki światowej, globalizacji czy też różnić kulturowych oraz religijnych. W trakcie zajęć studenci zdobędą także wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu negocjacji, dyplomacji oraz prawa międzynarodowego. Dowiedzą się także jak analizować i interpretować wydarzenia rozgrywające się na światowych scenach politycznych i gospodarczych.

Studia adresowane są do osób które chciałyby swoją karierę zawodową związać z szeroko pojętą współpracą międzynarodową. Służbą dyplomatyczną lub pracą w firmach, instytucjach i organizacjach, które swoją działalność prowadzą na arenie międzynarodowej.

Rachunkowość przedsiębiorstw studia II stopnia, czyli studia magisterskie

 

Rachunkowość przedsiębiorstw

Kierunek studiów Finanse i rachunkowość

Finanse i rachunkowość specjalizacja Rachunkowość przedsiębiorstw. Program przekazuje użyteczną wiedzę w zakresie przygotowania informacji finansowej oraz stosowania nowoczesnych metod i narzędzi rachunkowości. Oprócz wiedzy teoretycznej, studenci zdobywają praktyczne umiejętności z zakresu stosowania zasad wyceny poszczególnych składników aktywów i pasywów, ewidencji operacji gospodarczych, stosowania zasad wyceny bilansowej we wszystkich rodzajach jednostek gospodarczych, także tych będących w stanie połączenia, likwidacji, upadłości, bądź w trakcie postępowania naprawczego.Rachunkowość wycenia, klasyfikuje i dokonuje zapisów gospodarczych, dla sporządzania podstawowej informacji finansowej podmiotu gospodarczego, jakim jest sprawozdanie finansowe. Jest niezwykle użytecznym narzędziem działalności gospodarczej

Specjalność ta umożliwia studentom zdobycie wiedzy i rozwinięcie umiejętności z zakresu:

  • praktyki biznesu;
  • nowoczesnych laboratoriów z rachunkowości finansowej;
  • najnowszych metod i narzędzi z zakresu rachunkowości.

 

Rachunkowość, audyt i controlling studia I stopnia, czyli studia licencjackie

 

Rachunkowość, audyt i controlling

Kierunek studiów Finanse i rachunkowość specjalizacja Rachunkowość, audyt i controlling

 

Audyt wewnętrzny jest ogółem działań, dzięki którym kierownik jednostki uzyskuje obiektywną i niezależną ocenę funkcjonowania przedsiębiorstwa w zakresie gospodarki finansowej pod względem legalności, gospodarności, celowości, użyteczności, a także przejrzystości. Poprawia on efektywność zarządzania i sprzyja podejmowaniu właściwych decyzji. Studia mają na celu zapoznanie słuchaczy z możliwościami wykorzystania narzędzi analizy ekonomicznej w procesie podejmowania decyzji inwestycyjnych na rynkach finansowych. Program obejmuje rozległą tematykę z zakresu finansów, ukierunkowaną na praktyczne stosowanie dostępnych instrumentów finansowych. Uczy, w jaki sposób dokonywać trafnych decyzji inwestycyjnych i wybierać najbardziej skuteczne metody prowadzenia strategii finansowej przedsiębiorstwa.

W złożonych warunkach zarządzania zachodzi konieczność zbierania, analizy oraz przetwarzania informacji finansowych i niefinansowych, uzyskanych przy pomocy metod i narzędzi rachunkowości zarządczej do podejmowania operacyjnych i strategicznych decyzji finansowych, gospodarczych oraz do kontroli ich realizacji.

Absolwenci specjalności będą posiadali umiejętności z zakresu pomiaru kosztów i korzyści, planowania, budżetowania i kontroli wykonania budżetów oraz oceny efektywności inwestycji. Będą również potrafili wykonywać kalkulacje, przewidywać ryzyko finansowe, podejmować decyzje w oparciu o wyniki analiz, także w warunkach nietypowych, bądź w przypadku trudnej sytuacji gospodarczej.

 

 

Zarządzanie finansami studia I stopnia, czyli studia licencjackie

 

Zarządzanie finansami

Finanse i rachunkowość specjalizacja Zarządzanie finansami

Studia mają na celu przekazanie aktualnego stanu wiedzy oraz dostarczenie umiejętności praktycznych, w zakresie zarządzania finansami przedsiębiorstw. Uczą podejścia do zarządzania finansami w oparciu o najnowszą wiedzę. Przygotowują także do sprawnego posługiwania się instrumentami finansowymi. Studenci realizujący program nauczania uzyskują wszechstronne wykształcenie w zakresie szeroko pojętych finansów. Zostaną dobrze przygotowani do samodzielnego zarządzania finansami przedsiębiorstwa.

Specjalność ta umożliwia studentom zdobycie wiedzy i rozwinięcie umiejętności z zakresu:

  • rachunkowości i finansów;
  • praktycznych aspektów zarządzania firmą.

Studia uczą nowoczesnego i profesjonalnego podejścia do zarządzania finansami…