Zapisz sięOdwiedź nasDopasuj studia do siebie
Odwiedź nasDopasuj studia do siebie
 
Połącz się z tłumaczem języka migowegoPołącz się z tłumaczem języka migowego

Nowe media i public relations – studia w  Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie to kierunek kształcący specjalistów z zakresu nowych mediów, komunikacji społecznej i public relations, czyli:

 

(FAQ) pytania i odpowiedzi – Kierunek nowe media i public relations
Zobacz najczęściej zadawane pytania 

 

Czy warto iść na studia na kierunku nowe media i public relations?

Rozwiń odpowiedź na pytanie: Czy warto iść na studia na kierunku nowe media i public relations?

Jednym z najważniejszych aspektów nowe media i public relations jest promowanie w Internecie. Dlatego kierunek nowe media i public relations, jako szybko wzrastająca dziedzina, wymaga dodatkowo wykwalifikowanych specjalistów do sprawnego poruszania się w świecie mediów i Internetu. Nowe media i public relations to interdyscyplinarna dziedzina, która wymaga innowacyjnych pomysłów, kreatywności, umiejętności lawirowania w gąszczu mediów społecznościowych i nowoczesnego podejścia do mediów. Jednak wsparcie specjalistów nowe media i public relations jest potrzebne także w firmach do zarządzania i kontroli mediów. Obecnie public relations służy do pomocy firmom w rozwoju i nauce, jak sprzedawać swoje produkty i usługi opinii publicznej. Dlatego nowe media i public relations dla magistrów to kierunek dla tych, którzy chcą przede wszystkim kreować przyszłe trendy w świecie mediów społecznościowych.

Media społecznościowe

Media społecznościowe (social media marketing) to forma komunikacji, która obejmuje dwa lub więcej portali społecznościowych. Przykładami mediów społecznościowych są Facebook, Linkedin, Twitter, WhatsApp i wiele innych. Ludzie używają mediów społecznościowych do komunikowania się z innymi ludźmi. Zrewolucjonizował sposób komunikowania się ludzi i stał się integralną częścią współczesnego społeczeństwa. Wiele celebrytów wykorzystało moc tych platform, aby dotrzeć do swoich odbiorców. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jak działają te platformy, abyś mógł skutecznie promować swoją pracę.

Jak się zrekrutować na kierunek nowe media i public relations?

Rozwiń odpowiedź na pytanie: Jak się zrekrutować na kierunek nowe media i public relations?

Zrób to w 5 krokach!

  • Wejdź na https://vizja.pl/
  • Wybierz wymarzony kierunek
  • Uzupełnij dane osobowe w systemie rekrutacyjnym
  • Wgraj wymagane dokumenty
  • Poczekaj na kontakt ze strony pracownika biura rekrutacji w celu umówienia się na podpisanie umowy

Przekonaj się sam!

Nowe media i public relations studia – jaki jest ich cel?

Rozwiń odpowiedź na pytanie: Studia nowe media i public relations - jaki jest ich cel?

nowe media i public relations to rozwijająca się dziedzina, która wymaga wykwalifikowanych specjalistów do sprawnego poruszania się w świecie mediów. Z tego powodu wiele szkół wyższych i uniwersytetów zaczęło oferować studia z zakresu nowe media i public relations. Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie nowe media i public relations jest wysokie, bo każdy pracodawca, chce promować swoją firmę. Dlatego ​​jest to opłacalna specjalizacja, którą studenci mogą realizować w naszej uczelni. Ze względu na duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie nowe media i public relations, wiele osób próbowało zostać profesjonalistami w tej dziedzinie.

Media społecznościowe i ich rola w nowych mediach i PR

Media społecznościowe drastycznie zmieniły sposób, w jaki komunikujemy się jako ludzie. Sposób ten jest teraz dostępny dla wszystkich, bez względu na ich status społeczno-ekonomiczny czy fizyczną lokalizację. Tworzenie treści do mediów społecznościowych jest skuteczną strategią marketingową, gdy jest wykorzystywana zarówno przez celebrytów, jak i nie-celebrytów. Każdy może tworzyć wysokiej jakości treści dla dowolnej formy mediów społecznościowych lub nowych – wystarczy poświęcenie i chęć poznania platformy na tyle dobrze, aby stworzyć wysokiej jakości treści.

Do kiedy można się zapisać na kierunek nowe media i public relations?

Rozwiń odpowiedź na pytanie: Do kiedy można się zapisać na kierunek nowe media i public relations?

Na kierunek nowe media i public relations możesz zapisać się na studia do 30 września br.

Nowe media i public relations studia online – czy można odbyć studia zdalnie?

Rozwiń odpowiedź na pytanie: nowe media i public relations studia online - czy można odbyć studia zdalnie?

Tak, ten program jest również dostępny online. Każdy kto chce odbyć studia zdalnie, ma taką możliwość. Przy rejestracji zaznacza opcję online, wybierając tryb studiów.

Kiedy będzie dostępny plan zajęć na kierunku nowe media i public relations?

Rozwiń odpowiedź na pytanie: Kiedy będzie dostępny plan zajęć na kierunku nowe media i public relations?

Zwykle organizacja zajęć i harmonogramów zajmuje najwięcej czasu dlatego, że na te wiadomości ma wpływ również finalny stan ilości rekrutowanych osób. Plan zajęć na kierunku nowe media i public relations, będzie dostępny w pierwszym tygodniu października br.

Dlaczego warto wybrać studia na kierunku nowe media i public relations w Warszawie?

Dlaczego warto wybrać studia na kierunku nowe media i public relations w Warszawie?

Warszawa to wspaniała metropolia, jest tu zarówno szeroki dostęp do wiedzy, ale także rozrywki i miejsc do spędzania czasu ze znajomymi. Dojazd na uczelnię i możliwość znalezienia połączenia w Warszawie jest łatwa i szybka, dzięki zróżnicowanemu wyborowi komunikacji miejskiej. Ze względu na Metro komunikacja miejska środkami publicznego transportu zbiorowego jest dużo szybsza. Ponadto student w Warszawie dużo łatwiej znajdzie pracę odpowiadającą jego oczekiwaniom, pracodawcy często są skłonni dopasować grafik pracy do harmonogramu studiów.

Czy jest limit miejsc na kierunku nowe media i public relations studia w AEH w Warszawie?

Rozwiń odpowiedź na pytanie: Czy jest limit miejsc na kierunku nowe media i public relations studia w Warszawie?

Wystarczy, że zdasz podstawową maturę i możesz rozpocząć proces rekrutacji. Na naszej uczelni specjalność nowe media i public relations jest często wybierana przez studentów m.in. w celu zdobycia wiedzy i umiejętności praktycznych w wielu dziedzinach. Kierunek nowe media i public relations daje ogólne przygotowanie do wykonywania praktycznie każdego zawodu związanego z interaktywnym komunikowaniem z klientami za pomocą różnych kanałów w mediach społecznościowych. Konkurencyjny charakter tej dziedziny sprawia, że na kierunek nowe media i public relations zgłasza się bardzo dużo chętnych. Wynika to z dużego zapotrzebowania na wykwalifikowanych specjalistów. Wiele osób chce wkroczyć w świat nowych mediów, ponieważ oferuje on ciekawą pracę pełną wyzwań, dobre wynagrodzenie i korzyści. Jednak wejście w świat nowych mediów i public relations wymaga poświęcenia i ciężkiej pracy. Bez odpowiedniej ciężkiej i systematycznej pracy w zdobywaniu wiedzy teoretycznej i praktycznej pozostaniesz daleko w tyle, bo dziedzina nowych mediów wciąż się rozwija w bardzo szybkim tempie.

Czy studia na kierunku nowe media i public relations są trudne?

Rozwiń odpowiedź na pytanie: Czy studia na kierunku nowe media i public relations są trudne?

Pierwsze zajęcia mogą być dużym zaskoczeniem dla studentów na specjalności nowe media i public relations. Jednak przy systematycznej pracy robią oni znaczne postępy w rozwijaniu swojej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Na uczelni można szybko opanować wiedzę z takich ciekawych przedmiotów jak psychologia mediów i prawo i etyka w mediach, media społecznościowe czy grafika komputerowa, ponieważ materiał jest wykładany w bardzo przystępny sposób.

Program nowe media i public relations

Program nowe media i public relations jest podstawową dyscypliną akademicką dla studentów specjalizujących się na kierunku nowe media i public relations studiów magisterskich. Praktyczny charakter programu nowe media i public relations kształtuje kompetencje w bardziej złożonych obszarach, takich jak metody walidacji i wyceny informacji, biznes w nowych mediach oraz wizerunek w mediach, a także komunikacja kryzysowa. Wiele osób wybiera nowe media i public relations jako kierunek potrzebny w marketingu, ponieważ interesuje ich promowanie w mediach społecznościowych od strony technicznej, jako prestiżowy temat obecnych czasów. Jednak inni wybierają nowe media i public relations studia magisterskie ze względu na skupienie się nad nową jakością mediów. Digitalizacją wszystkich elementów, czyli studiowanie kierunku nowe media i public relations w kontekście wspierania wiedzy i umiejętności z zakresu przepływu informacji i konwergencji różnych mediów.

Co można robić po studiach na kierunku nowe media i public relations?

Rozwiń odpowiedź na pytanie: Co można robić po studiach nowe media i public relations?

Program nowe media i public relations jest podstawową dyscypliną naukową dla studentów kierunku nowe media i public relations. Praktyczny charakter programu nowe media i public relations studiów inżynierskich kształtuje kompetencje w zakresie nowoczesnych mediów. Jeśli jednak chcesz rozpocząć karierę w świecie nowych mediów na studiach magisterskich, musisz wiedzieć, co możesz robić po studiach z zakresu nowe media i public relations. Jak możesz rozwijać się jako jednostka, aby pracować na najwyższym poziomie w dziedzinie nowe media i public relations i odnieść sukces jako specjalista ds nowych mediów i PR. Kierunek nowe media i public relations przygotuje Cię do zatrudnienia na różnych stanowiskach w korporacjach oraz organach państwowych. Wyznaczania celów wewnętrznych strategii marketingu internetowego w sieci, monitorowania nowych trendów oraz analizowania zagrożeń w zakresie nowe media i public relations.

Etyczne wartości medialne

Jako osoba z szeroką znajomością etyki medialnej będziesz mógł nadzorować zgodność zasad w obszarze nowe media i public relations. Nowe media, czyli te, które działają w Internecie, nie podlegają regulacji prawa medialnego. Wynika to z otwartego charakteru sieci i zmiany modeli komunikacji. Komunikacja internetowa oparta na modelu relacji wielu do wielu wyklucza monopolizację informacji. Będziesz również gotowy do opracowywania projektów z zakresu digitalizacji. Po studiach na kierunku nowe media i public relations będziesz przygotowany do pracy w firmach, gdzie będziesz wspierać działania marketingowców. Jak również na płaszczyźnie tworzonych projektów marketingowych, szkoleń, dokumentacji i koncepcji z zakresu nowych mediów i PR.

Czy specjalizacja nowe media i public relations się otworzy?

Rozwiń odpowiedź na pytanie: Czy dana specjalizacja się otworzy?

To czy dana specjalizacja się otworzy bądź nie, zależy od ilości osób, które wybiorą tę specjalizację na etapie rekrutacji. W przypadku zmiany decyzji o wyborze specjalizacji, jest możliwość jej zmiany w ciągu roku akademickiego.  

Dlaczego warto studiować na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie?

Rozwiń odpowiedź na pytanie: Dlaczego warto studiować na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie?

AEH sprawi, że w stosunkowo niedługim czasie zdobędziesz umiejętności i kompetencje niezbędne do pracy nad rozwiązywaniem wymagających zadań z zakresu nowe media i public relations w firmach o lokalnym oraz globalnym zasięgu. Jesteśmy uczelnią niepubliczną znajdującą się wśród 16 elitarnych uczelni z całej Polski, wyróżnioną przez MEiN, PERSPEKTYWY, THE Impact Ranking.    

Nowe media i public relations – studia prywatne Warszawa – dlaczego warto?

Rozwiń odpowiedź na pytanie: nowe media i public relations - studia prywatne Warszawa - dlaczego warto?

Wykładowcy, którzy uczą na naszej uczelni są również zatrudnieni na najlepszych uczelniach publicznych. Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie umożliwi Ci uzyskanie praktycznej wiedzy, którą z łatwością zastosujesz w swoim przyszłym miejscu pracy. Pracodawcy zwracają cały czas uwagę na brak przygotowania studentów do pracy w danym zawodzie. Absolwenci, którzy brali udział w praktycznych zajęciach, odbywali ćwiczenia z wykładowcami – praktykami, a nie byli tylko słuchaczami teoretycznych wykładów, potrafią lepiej odnaleźć się na rynku pracy. Nowatorskie podejście do nauczania jest właśnie tym, co w dużej mierze gwarantuje AEH.   

Kierunek nowe media i public relations studia Warszawa
– Co nas wyróżnia?

Wyróżnienie uczelni AEH w Warszawie – Ranking Szkół Wyższych PERSPEKTYWY 2022.

W wyniku przeprowadzonych eliminacji, komisja doceniła naszą uczelnię 1 miejscem wśród wszystkich uczelni w Polsce – UMIĘDZYNARODOWIENIE 2022.
AEH w rankingu Szkół Wyższych zajęła:  
6 miejsce spośród wszystkich uczelni w Polsce.
37 pozycję ranking uczelnie akademickie w Polsce;
39 miejsce w rankingu Efektywność naukowa 2022 
42 pozycję w rankingu Absolwent na rynku pracy 2022.

Źródło: https://ranking.perspektywy.pl/2022/ranking/ranking-uczelni-akademickich/criteria/umiedzynarodowienie

 

Wyniki ewaluacji MEiN – AEH uzyskała pełnię praw akademickich w 4 dyscyplinach naukowych!

– Wykaz_kategorii_naukowych_2022

W wyniku przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki ewaluacji działalności naukowej za lata 2017-2021 wszystkie dyscypliny, w których Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie prowadziła działalność badawczą, osiągnęły wysoką kategorię naukową B+.

Podstawą przeprowadzonej ewaluacji były przede wszystkim osiągnięcia naukowe wszystkich pracowników badawczo-dydaktycznych uczelni. Pod uwagę były brane również efekty finansowe prowadzonych badań naukowych i prac rozwojowych. Ponadto uwzględniono wpływ działalności naukowej na funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki. Dzięki otrzymaniu tak wysokich kategorii naukowych, uczelnia uzyskała pełnię praw akademickich. W szczególności nowe media i public relations do nadawania stopni naukowych doktora oraz doktora habilitowanego nauk społecznych w czterech dyscyplinach m.in.:

  • ekonomia i finanse,
  • nauki prawne,
  • nauki o polityce i administracji,
  • psychologia.

 

AEH w THE Impact Ranking 2022

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie została ujęta w prestiżowym rankingu uczelni wyższych THE Impact Ranking 2022.

Impact Rankings, przygotowywany przez Times Higher Education, to jedyny międzynarodowy ranking oceniający szkoły wyższe pod kątem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Celem rankingu jest promowanie uczelni mierzących się z kluczowymi wyzwaniami współczesności oraz mających największy wkład w budowanie zrównoważonego społeczeństwa.

Nasza uczelnia w tegorocznej edycji rankingu została uwzględniona w dwóch obszarach: -good health and weel-being -reducing inequalities

Szczególnie w tym drugim obszarze nasza uczelnia wyróżnia się na tle pozostałych polskich uczelni ujętych w rankingu.

The Impact Ranking z roku na roku staje się coraz bardziej popularny wśród uczelni, także w Polsce. W pierwszej edycji Impact Rankings znalazła się tylko jedna polska uczelnia. W następnej pięć, a w tegorocznej jest ich już 16 – wśród nich Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie. AEH w The Impact Ranking

 

Sprawdź nasze wydarzenia na portalu Facebook, tu więcej informacji

 

Zobacz specjalizację na kierunku nowe media i public relations
studia Warszawa

Specjalizacja na kierunku nowe media i public relations, studia Warszawa

Tryb studiów: studia stacjonarne, studia niestacjonarne i studia online

Studia II stopnia

nowe media i public relations studia Warszawa

nowe media i public relations ; czyli kierunek nowe media i public relations studia Warszawa

Komunikacja społeczna i PR

nowe media ; czyli kierunek nowe media i public relations studia Warszawa